„Mamynky útočí“ – Nejbláznivější dotazy a postřehy matek na mateřské

Být maminkou je nádherné. V některých případech ale maminky šíří mnohem více informací, než by si jejich dítě zřejmě přálo. Postřehy některých rodiček pak také zaznamenávají seismologové jako naprosté otřesy naším rodným jazykem. Pojďte se pobavit některými postřehy.

Zprvu je na místě poznamenat, že hrubka ve slově maminka je schválně, jedná se o pojmenování komunity.

Nikdo není dokonalý

V žádném případě nehodláme tvrdit, že je potřeba být bezchybný. Ale hrůzy, kterých se lidé dopouštějí ve skupinkách „mamynek“ na mateřské, jsou opravdu do očí bijící. Běžně se tak setkáte s výrazem „snažilka“, pokud tedy ještě žena neotěhotněla. Ihned po zabřeznutí je z ní „těhulka“.

Postřehy, které stojí za to

V nedávné diskuzi se jedna maminka zeptala, zda je v pořádku, že si její děti už půl roku hrají na pejsky a jedí pouze na zemi. Že již odmítají sedět u stolu, protože to pejsci přeci nedělají. Tak proč by ne… mnohem horší ale je, když se na svém profilu na sociální síti „mamynky“ chlubí nahými fotkami svých malých dětí. Člověk by řekl, že asi zapomínají, že na síti nejsou jen hodní strejdové.

Pan doktor Facebook

Úplně nejhorší asi je, když začne ordinovat pan doktor Facebook. To si „mamynky“ navzájem sdělují své postřehy a doporučení, ze kterých by se mnoho lidí zděsilo. Namáčet dudlík do medu, sdílet fotky zapocených dětí s dotazem o řešení „hlavně, ať nemusí jít k Mudře.“ Takové postřehy můžete najít na nejrůznějších Facebookových skupinách, ale také třeba na Mimibazaru.

V každém případě je tedy na místě dávat si pozor na soukromí dětí, které bohužel neovlivní to, co o nich jejich maminky na sociálních sítích sdílí. Na závěr je asi dobré z mínit, že v mnoha případech postačí selský rozum a zvážení toho, co je vhodné a co by se mohlo někdy otočit proti vám.

Zdroj: Redakce, korekturypraci.cz. Náhledová fotografie: Getty Images