Káva: šest a více šálků vám může ublížit

Možná že se příště více zamyslíte nad tím, jestli si dáte další šálek kávy. Nová studie ukazuje, že pití šesti a více káv denně může negativně ovlivnit Vaše tělo. Nadměrné množství kofeinu může totiž vést k větší pravděpodobnosti srdečního onemocnění, a to až o 22%!

 K dnešnímu dni zemře na nemoc jeden člověk každých 12 minut, přičemž podle světové zdravotnická organizace je to právě srdeční onemocnění, které je z nich na první příčce. 

Existuje studie, při které vědci provedli pozorování pacientů trpících kardiovaskulárním onemocněním v souvislosti s konzumací kofeinu. Je potvzené, že nadmíra kofeinu přispívá ke kardiovaskulárním onemocněním a zejména pak vysokému krevnímu tlaku. Šest šálků kávy je tedy hranice, po které může kofein začít negativně ovlivňovat Vaše srdce a celý kardiovaskulární systém.

pixabay.com

Je oběcně známé že pokud pijete mnoho kávy, můžete se cítit nervózně nebo podrážděně. To se děje proto, že kofein pomáhá vašemu tělu pracovat rychleji. Je tedy dobré udržovat zdravé srdce a zdravý krevní tlak tím, že omezíte kávu na méně než šest šálků denně.

Odhaduje se, že se každý den po celém světě zkonzumuje až tři miliardy šálků kávy. Všeho s mírou! A to stejné platí i o kávě. Je nezbytné znát hranice toho, co je pro nás dobré, a co ne. Vaše zdraví za to dříve totiž může dříve nebo později zaplatit.

Zdroj: medicaldaily.com, obrázky: pixabay.com