Máte na tváři chloupky? Odstraňte je díky těmto přírodním trikům

Pokud máte na pleti jemné nebo drsnější chloupky, pak to rozhodně může to být otravné, nicméně tyto chloupky vám mohou uškodit ještě i jiným způsobem. Například tak, že tón vaší pleti působí nerovnoměrně nebo si nedokážete správně nanést make-up, který pak nevypadá dobře.

Ať už vám chloupky rostou rychle či pomalu, dnes se s vámi podělíme o přírodní tipy, díky kterým se jich jednoduše zbavíte:

Před desítkami let žádné moderní technologie na odstraňování chloupků nebyly a ženy si přesto dokázaly pomoci různými přírodními vychytávkami. Tyto snadno připravitelné přírodní prostředky jsou bezpečné, účinné a poskytují dlouhodobé výsledky. Vraťme se do minulosti a podívejme se, jak si ženy tehdy poradily a inspirujme se.

Med a cukr

Cukr skvěle funguje jako exfoliant, který pleť zbaví staré kůže a odumřelých buněk. Med zase pomáhá s hojením a a vyživuje pokožku. Když tyto dvě složky spojíme dohromady, vznikne nám účinná depilační pasta na chloupky.

Masku připravíte jednoduše. Smíchejte si lžíci medu s dvěma lžícemi cukru, lžící vody a pořádně zamíchejte. Tuto směs dejte na 30 vteřin do mikrovlnky. Že máte hotovo, poznáte tak, že cukr bude zcela rozpuštěn. Hotovou pastu naneste na místa, ze kterých chcete chloupky odstranit a na takto nanesenou pastu položte pruh bavlněné pásky, který po vychladnutí pasty strhnete proti směru růstu chloupků.

Fotka od cottonbro z Pexels

Vejce a kukuřičný škrob

Vaječné bílky se často používají jako přírodní pleťová maska, protože dokážou zbavit pleť odumřelých buněk, a stejně tak dokáže fungovat i na chloupky. Když jej smícháte s kukuřičným škrobem, perfektní ničitel chloupků je na světě.

Pro vytvoření masky smíchejte jeden bílek, půl lžíce kukuřičného škrobu a lžíci cukru. Výslednou pastu naneste na místa, ze kterých chcete odstranit chloupky a nechte zaschnout. Maska je slupovací, proto po zaschnutí uvolněte jeden konec masky a rychle ji strhněte proti směru růstu chloupků.

Ovesné vločky a banán

Výhoda této masky spočívá v tom, že si klidně můžete část nasypat do misky a sníst ke snídani! Pokud se chcete zaměřit spíše na chloupky, pak vám také poradíme.

V misce smíchejte celý banán a dvě lžíce ovesných vloček, a vše dobře promíchejte. Výslednou masku naneste v tlusté vrstvě na místa s chloupky a pořádně masírujte. Poté nechte masku působit 15 – 20 minut a nakonec smyjte teplou vodou. Tuto masku je vhodné používat zhruba jednou až dvakrát týdně a je vhodná i pro citlivou pleť.

Citron a cukr

Tato kombinace je na odstraňování chloupků snad nejznámější. Zrníčka cukru ulpívají na chloupcích a tím usnadňuje jejich odstranění. Citron zase pomáhá pokožku projasnit.

Pro vytvoření masky či pasty smíchejte cukr s citronovou šťávou a velmi malým množstvím vody. Po promíchání by vám měla vzniknout drsná pasta. Masku můžete použít za studena i za tepla, v tomto případě by vám vznikla lepivá pasta. Směs naneste na místa s chloupky a několik minut masírujte. Poté nechte působit 15 minut a smyjte.

Zdroj: www.bebeautiful.in. Náhledová fotografie: Daniel Xavier z Pexels