Medicínská záhada: Muži se změnila barva kůže. „Nejsem rasista, ale chci zpět svoji barvu,“ říká

Muž z amerického státu Louisiana v současnosti zažívá chvíle mučivé nejistoty. Z neznámého důvodu se mu barva kůže změnila z bílé na hnědou a nikdo neví proč.

V lednu 2021 se 34letý Tyler Monk, který pracuje jako deratizátor, rozhodl vyřešit své problémy s depresemi a úzkostí. Navštívil psychiatra, který mu předepsal známé antidepresivum Prozac. Monk měl ale obrovskou smůlu. Prozac nejenže nevyřešil jeho psychické problémy, ale po několika měsících se tomuto otci dvou dětí začala viditelně měnit barva pokožky. Dnes už je to více než rok, co Tyler „zhnědl“, ale lékaři stále nevědí, proč.

Monk sice po několika týdnech Prozac vysadil, protože viděl, že mu nepomáhá, ale kůže tmavla i nadále. Nejprve se snažil sám sebe přesvědčit, že se mu to jen zdá, ale když mu čím dál více kamarádů začalo říkat, že tmavne, vzal to jako fakt. Nic jiného s tím popravdě dělat neumí. Vyšetřilo ho několik dermatologů, ale neúspěšně. Přesnou diagnózu nestanovil žádný z nich.

V komentářích k jednomu z rozhovorů, které Tyler poskytl, se mu mnozí lidé snažili pomoci. Jeden lékař mu dokonce objasnil, že Prozac obsahuje látku, která zvyšuje produkci melatoninu a části těla, které jsou následně vystaveny slunečnímu záření, mohou značně zhnědnout. Řešení problému však nebyl schopen poskytnout žádný z komentujících.

Naši cenu o nejvtipnější komentář získal člověk, který napsal: „Chlapík je jako Michael Jackson, ale naopak.“

V současnosti se Monk snaží prostřednictvím crowdfundingu získat peníze na dražší vyšetření, která mu nehradí zdravotní pojišťovna. 

Crowdfunding je skupinové financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce požadované pro realizaci předmětu financování.(wikipedia.org)

Doufá, že odborníkům se podaří zjistit, jak došlo ke změně barvy jeho pokožky, ale také to, jak tento stav zvrátit. Rád by totiž získal svou původní podobu, ačkoli, jak tvrdí, není žádný rasista. Jen se necítí ve své kůži.

Zdroj: odditycentral.com. Náhledová fotografie: rawpixel.com z Freepik