Nejromantičtější zimní místa Prahy, která Vám vezmou dech!

Zimní období je bohaté na dlouhé romantické procházky večerní Prahou. Stánky se svařeným vínem a horkou čokoládou nás lákají k ochutnání a trávení času venku. Vyjděte si na procházku tam, kde máte jistotu romantiky a pravé nefalšované zimní pohody. 

Střelecký ostrov 

Hned na úvod bych chtěla začít místem, které na seznamech nefiguruje až tak často. Přesto má střelecký ostrov své kouzlo. Výhodou jsou i venkovní akce, které se zde konají, takže nudu určitě nezažijete, ať už se jedná o koncerty nebo, v případě příznivého počasí, letní kino. 

Klikněte na mapku pro otevření v mapách
Via Google maps

Velkopřevorský mlýn 

Velkopřevorský mlýn je starý renesanční mlýn u Čertovky. Známe ho určitě všichni, a proto je osvědčenou klasikou při odpolední romantické procházce. Není jen krásný, ale má i zajímavou historii. Byl založen za vlády Vladislava I., prodělal několik přestaveb, byl poničen požárem i povodní, a přesto je na něj dnes úchvatný pohled A pokud vám bude zima, můžete se schovat do jedné z blízkých hospod, kterých je v této oblasti nepočítaně. 

Klikněte na mapku pro otevření v mapách
Via Google maps

Divoká Šárka 

Máte už dost všeho toho ruchu a shonu ohledně Vánoc a chcete se trochu vyklidnit, pořádně se projít a načerpat čerstvý vzduch? Divoká Šárka je pro vás to pravé ořechové. Prostředí skal vám připomene letní procházky v lese, a navíc si budete připadat, jak v pohádce Šíleně smutná princezna. Věřím, že si vy i vaše drahá polovička Divokou Šárku zamilujete. 

Klikněte na mapku pro otevření v mapách
Via Google maps

Růžový sad na Petříně (Rosarium) 

Je pravda, že Růžový sad na Petříně je nejkrásnější v létě, v zimě má však taky své kouzlo. Je zde cítit všudypřítomná aura spánku, klidu a pohody v prostředí růží přečkávajících zimu. Do Rosaria se dostanete lanovkou jezdící na Petřín.

Klikněte na mapku pro otevření v mapách
Via Google maps

A pokud budete chtít procházku propojit s trochou toho vzdělání, nezapomeňte navštívit nedalekou hvězdárnu.

Zdroje: kudyznudy.cz, Praha.eu, Náhledová fotografie: Fotografie od Denis Poltoradnev z Pexels