Meghan Markle se vehementně chopila práce, kterou princezna Diana bez váhání odmítla

Pokud vás požádá o spolupráci na pozici hostujícího editora „módní bible“ – časopis Vogue, je to vždy považováno za velkou poctu. Nyní se objevil dopis, ve kterém princezna Diana tuto poctu v roce 1996 skromně odmítla. Na rozdíl od Meghan Markleové.

Samozřejmě, tyto dvě dámy jsou nestále srovnávány. Novinářka Alexandra Shulmanová (65) a bývalá šéfredaktorka britského vydání Vogue odhalila velký „osobnostní rozdíl“ a zveřejnila ho na Instagramu.

Zatímco princezna Diana nabídku zdvořile odmítla, Meghan se jí s vervou chopila

Dvacet let před velkým debutem Meghan Markleové v roli hostující redaktorky Vogue a tím první zástupkyně britské královské rodiny byla oslovena její zesnulá tchyně. Skromná Diana však práci v módním časopise odmítla, když jí byla nabídnuta možnost proniknout do žurnalistiky. Vévodkyně ze Sussexu si však tuto příležitost ujít nenechala.

Slova tehdejší princezny z Walesu si můžete přečíst na Instagramu v dopise z Kensingtonského paláce s vlastnoručním podpisem Diany:

„Milá Alexandro, moc děkuji za pozvání stát se hostující redaktorkou vánočního vydání britského Vogue. Velmi mě dojímá, že jste mě požádal, ale protože vím, že bych nikdy nemohl napodobit vaše mistrovství v této práci, myslím, že bude nejlepší (pro všechny!), když odmítnu. Ještě jednou vám děkuji za to, že jste se rozhodli mě oslovit, což muselo být velmi odvážné. S přáním všeho dobrého a s pozdravem, Diana“.

„Diana znala své limity. Byla dost chytrá na to, aby rozpoznala, kdy se jí mohou do cesty postavit problémy.“

Podle serveru dailymail.co.uk bývalý šéf Vogue hluboce lituje, že Diana odmítla: „Přál bych si, aby souhlasila s tím, že se připojí k Vogue jako hostující redaktorka.“ Lady Di napsala odmítavý dopis zhruba rok před nehodou v Paříži. Její úvodník pro hosty se mohl stát jedním z jejích posledních velkých odkazů. Alexandra Shulmanová to zřejmě vidí takto: „Společně bychom vytvořili něco velmi zábavného. Ale možná bylo moudřejší to nedělat. Znala své silné stránky i limity a byla dostatečně chytrá na to, aby rozpoznala problémy, které by ji mohly potkat.“

Zdroj: dailymail.co.uk, merkur.de. Náhledová fotografie: M Doucette Production / Wikimedia Commons