Spěte, ne bděte! Nechte vaše tělo vás uzdravit. Začněte procházkou a spánkem

My, lidé, jsme stvořeni natolik geniálně, že si naše tělo dokáže se spoustou zdravotních problémů poradit úplně samo, aniž by vyžadovalo nějakou podporu z lékárny. Dokonce, když tělo nějakou látku opravdu potřebuje, tak si o ní jednoduše řekne a vyšle signál do hlavy, aby si jí zajistilo.

Naše uspěchaná doba nás ale uzavřela do velkého bludného kruhu, ve kterém se většina z nás, pokud nás začne něco bolet nebo trápit, okamžitě obrací na lékaře nebo volně dostupné medikamenty. Jsme natolik zaneprázdněni prací a všemožným plněním plánů, jsme velice efektivně masírování médii a reklamními spoty, které útočí doslova ze všech stran, že nám uniká základní lidský um, upozorňuje medicínský web Centrum integrativní medicíny Temecula.

Tělo vyšle signál, ale bez odezvy

Problém je v tom, že už si se svým tělem moc nepovídáme. A když už na nás křičí opravdu hlasitě, dojdeme do lékárny a úspěšně ho umlčíme. Už jen málokdo dokáže vnímat signály, které jeho tělo vysílá a ještě méně z nás dokáže tyto signály rozluštit.

A co tedy s tím?

Nečekejte, že cesta k vlastnímu tělu přijde okamžitě. Utlumovali jsme ho dost dlouhou dobu a přesvědčit ho, že budeme zase na stejné lodi bude chtít čas. Ale nejdůležitější část k návratu k vlastnímu tělu je uvědomění a chtít něco změnit, píše web Tcimedicine.com.

Nechte promluvit vás k vám

Stačí začít pozvolna, kdy si každý den vyhradíte nějaký kratší časový úsek, který bude patřit jen a jen vám, kde nebudete nikým a ničím rušeni a pokusíte se spojit s vaším tělem. Když vypnete všechny problémy z práce a myšlenky co všechno ještě musíte doma udělat a uklidit, tělo k vám začne mluvit samo.

Zkuste začít s řešením nějakého konkrétního problému. Například: pokud máte časté chutě na sladké nebo na slané, pokuste se zjistit proč a co vám od toho pomůže. Vaše tělo je opravdu skvělé a chce být ve správné kondici, a pokud mu to vaše hlava dovolí, velice rádo vám poví, co potřebuje.

Čistá hlava

Opravdovým základem je pochopení, že musíme mít „čistou hlavu“. Pokud se budete v jednom kuse stresovat, budete si domů nosit problémy z práce, necháte se sžírat dnešní těžkou dobou, hlava nebude mít prostor na to, aby vám se zdravím pomohla. Hranice, které jsme si jako dospělí k tělu uzavřeli, si musíme zase pracně otevřít. Dokonce i mnohé lékařské studie už prokázaly, že za rakovinou, strašákem dnešní doby, stojí převážně stres. Pokud se tedy naučíte naslouchat základní dovednosti vašeho těla a mysli, bude to vaše nejlepší prevence proti jakýmkoli chorobám.

Proč se tělo neléčí samo?

Podle medicinského webu Rcimedicine.com mnoho faktorů brání přirozeným samoléčebným funkcím těla. Některé z nich jsou zřejmé a o jiných se stále učíme. Víme, že vaše tělo potřebuje dostatek kvalitního spánku, zdravé potraviny a cvičení. Různé druhy stresu a toxinů způsobují škody. I vaše myšlení může ovlivnit vaše zdraví.

Spěte! Ne bděte!

Fotka od senivpetro z Freepik

Rozhodující je správné množství kvalitního spánku. Velká část oprav a regenerace se provádí, když spíte. Nedostatek spánku nejen zkracuje dobu, po kterou je vaše tělo nejúčinnější při léčení, ale také oslabuje váš imunitní systém. Díky tomu jste náchylnější k nemocem, což vyžaduje, aby vaše tělo nasměrovalo své léčebné procesy k poražení nemoci, spíše než k opravě škod způsobených přirozenými každodenními činnostmi.

Zdravé jídlo

Zdravá strava bohatá na živiny je také životně důležitá pro procesy hojení. Vaše tělo to potřebuje pro optimální zdraví a energii. Naopak vaše strava může být hlavním zdrojem toxinů z životního prostředí, které se hromadí a enormně zatěžují celý váš systém. Dieta může také způsobit záněty a přispět k poruchám trávení.

Pohyb. Stačí procházka

Cvičení, dokonce i něco tak jednoduchého, jako je procházka, stimuluje průtok krve, přivádí kyslík a živiny do vašich buněk a zároveň odvádí toxiny. Pomáhá vám lépe spát a zlepšuje vaše myšlení a zároveň snižuje emoční stres. Výzkumy ukazují, že cvičení nejen zlepšuje vaše zdraví, ale také hraje roli při stárnutí a možná i rakovině . Jak je to možné? Sedavý způsob života je spojen s kratšími telomerami, zatímco elitní sportovci mají telomery mnohem delší než průměrný člověk. Telomery jsou specializované struktury na konci chromozomů, které chrání DNA. Jakmile je telomera dostatečně krátká, DNA se snadněji poškodí, což má za následek procesy, které způsobují stárnutí nebo rakovinu.

Radikálně vyžeňte volné radikály

Volné radikály jsou dalším důležitým faktorem špatného zdraví. Hrají důležitou roli při odstraňování odpadu z poškození uvnitř buňky. Zánět, stres a infekce však zvyšují produkci volných radikálů. Když vaše tělo produkuje příliš mnoho volných radikálů, vede to k oxidačnímu stresu, který způsobuje onemocnění a poškozuje buňky a DNA.

Zdroj: tcimedicine.com. Náhledová fotografie: lookstudio z Freepik