Na dně moře nalezen pět set let starý vrak ve tvaru létajícího talíře

Vědci a odborníci poměrně často objevují předměty, ať už v hrobce nebo v obydlených oblastech starověku, které na první pohled vypadají, že předběhly svou dobu v historii. Stalo se tak i v případě, kdy našli něco, co se zdálo být tisíce let staré, ale tvarem připomínalo naše letadlo. Nebo v hrobce v Egyptě, kde byly objeveny hieroglyfy, které se podobaly našim moderním vrtulníkům.

Nedávno bylo na dně moře v Kalifornii nalezeno něco ve tvaru létajícího talíře, o čem vědci zjistili, že je to vynález ze 17. století, ve skutečnosti část kotle, který však nesloužil jako hrnec, v němž se vařil guláš, ale jako potápěčský zvon starý téměř pět století, ve skutečnosti raná ponorka z roku 1600. A to je velmi vzrušující, protože je vidět, že už tehdy lidé cestovali v ponorkách po dně moří. Mimochodem, vědci si mysleli, když fragment tohoto předmětu zvedli nad hladinu, že je to obří hrnec na vaření, informuje portál smechlapi.sk.

V dávných dobách se používal k záchraně pokladů z vraku potopené lodi. Později se používaly ke sběru perel ve Španělsku a vědci se domnívají, že všechny důkazy ukazují na to, že potápěčský zvon, raná ponorka, je dílem vynálezce Jerónima de Ayanza. Později badatelé našli také písemné záznamy o tom, že potápěčské zvony se vyráběly v dílnách speciálně proto, aby pomáhaly lidem potápět se pod vodou. Nejstarší záznamy o takových potápěčských zvonech pocházejí ze 16. století, píše portál ScienceAlert.

zdroj: smechlapi.sk, sciencealert.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/mkayak85