Nejdelší tobogány v České republice. Komu se budou ježit vlasy hrůzou?

Chce to trochu odvahy, pořádně se nadechnout a hurá! Svištíte dolů! Kde se nacházejí nejdelší tobogány v naší zemi?

Nejdelší tobogán ve střední Evropě

Přejete si 242 metrů pořádného zážitku? Vydejte se na jižní Moravu, kde si pro vás v Pasohlávkách přichystali skutečnou lahůdku. Když vyjdete po točitých schodech a budete se dívat na kopce Pálavy, možná dostanete trochu strach. Ale nebojte se, jen z kopce to nebude.

Tobogán dlouhý 242 metrů je dominantou Aqualandu Moravia a nese příjemný název High Five. Nebudete si ale s nikým dávat placáka, nebojte. Jeho název pochází z pěti stoupání, která vodní tlak umožňuje. Jízda vám zabere necelou minutu, a budete moci jet sami, nebo třeba ve dvojici. Sedíte přitom na pohodlných raftech.

Projedete třeba barevný tunel, nebo si budete užívat pocit prostoru kolem vás, kdy vyjedete z tunelu, abyste se o chvíli později do dalšího ponořili.

Jak jízda vypadá? Podívejte se sami:

Pořádná kopa adrenalinu

Ještě nemáte dost? Dobře, nyní vás vezmeme na jinou stranu České republiky. Od pálavských kopců se přesuneme k Sokolovu. Až se vydáte na tamní přírodní koupaliště Michal, budete mít o zábavu postaráno. Nachází se zde totiž jeden z nejdelších tobogánů u nás.

Tobogán měří necelých 200 metrů, takže si užijete skutečně dlouhou jízdu. Konkrétně se svezete na 196 metrech. A pokud vám to bude málo, ihned vedle se pak můžete vyřádit na žluté trojité skluzavce, kde si dáte sjezd ještě se dvěma dalšími milovníky pořádného skluzu.

Kam se za dobrodružstvím vydáte vy? Také milujete pořádný sjezd?

Zdroj: Redakce. Náhledová fotografie je pouze ilustrační: Getty Images