Je možné mít příliš sexu?

Tak trochu neobvyklá otázka, nad kterou se asi málokdo z nás skutečně zamyslí. Chcete rychlou odpověď? Ne. Pravděpodobně nejste a nebudete v situaci, kdy by vás frekvence vašich postelových hrátek ohrožovala na zdraví. Ale je to vůbec možné?

Hned na úvod by bylo vhodné si ujasnit, že žádný strop s ohledem na počet styků za určité časové období jednoduše neexistuje. Statistiky uvádějí, že k intimnímu sblížení mezi partnery dochází průměrně jednou za týden. Mnoho z vás v tuhle chvíli jistě napadá otázka zcela opačná. Může mít nedostatek sexu negativní dopad na naše zdraví? Možná, ale o tom někdy jindy!

Nehledě na to, kolikrát za týden nebo za měsíc jste zvyklí si s partnerem užívat, je normální, když se sami sebe občas ptáte, jestli je to hodně nebo málo. Až vás podobná otázka napadne příště, zkuste se místo toho zamyslet nad tím, zda jste s partnerem stále spokojeni a jestli vám sex přináší potěšení.

Měli byste zvolnit?

Máte pocit, že s partnerem končíte v posteli (nebo kdekoliv jinde) příliš často? Otázka je, co vás k takové myšlence přivádí a proč si s tím vůbec lámete hlavu.  Jestliže vám ale sex připadá jako povinnost, něco, co si musíte odbýt, zpomalte. Dejte si pauzu. Promluvte si s partnerem, aby si vaši odtažitost nevysvětlil špatně, a zkuste zapracovat na obnově vašeho emocionálního spojení.

Pokud používáte sex jako únikovou cestu nebo způsob, jak se vypořádat s každodenní realitou (ať už jde o stres v práci, finanční závazky apod.), zřejmě je na čase z postele na chvíli vypadnout. Zkuste si místo toho zajít do posilovny nebo na procházku a dobít si baterky pohybem na čerstvém vzduchu.

Velmi důležitým, avšak ne příliš častým důvodem, proč ubrat na frekvenci, je fyzická únava či zranění. Abyste se vyhnuli negativním vedlejším účinkům čatsého styku, jezte pravidelně, pijte dostatečně a zkuste se někdy v posteli prostě jen vyspat!

Zdroj: healthline.com / Náhledová fotografie: freepik