„Nejdražší banány, jaké jsem kdy viděla,“ Slováci blednou závistí nad cenami v Německu

Čtenářka slovenského portálu Koktejl Jarka spatřila tu cenu a zůstala jako opařená: „Nejdražší banány, jaké jsem kdy viděla!“ V obchodě ji čekalo pořádné překvapení.

Zdražování už začíná doléhat na chod slovenských domácností. Snad nejcitelnější položkou jsou zvyšující se ceny potravin. Zákazníci v obchodech jsou nejednou nemile překvapeni z cenovek, které se vyjímají na regálech u potravin, které běžně končily v jejich nákupním košíku. Nyní si však dvakrát promyslí, jaké množství a které potraviny opravdu nutně potřebují.

Jednou z nich je i čtenářka Jarka, která poslala do redakce Koktejlu zprávu ze supermarketu v pezinském okrese. Jelikož si ráda pochutná na exotickém ovoci, namířila si to rovnou k regálu s banány, ale ihned jí zamrzl úsměv na rtech. „Tohle jsou nejdražší banány, jaké jsem kdy viděla,“ napsala šokovaná Slovenka, která si cenovku v obchodě musela vyfotit (originální snímek na zdrojovém webu – pozn). Cena za kilogram byla závratných 2,09 eur!

Aha, tolik stojí banány v Německu!

Fotka od Jarky překvapila i dalšího čtenáře Miroslava, který se rozhodl zdokumentovat cenu banánů v Německu. Fotku a rovněž podrobnosti poslal do redakce Koktejlu (originál na zdrojovém webu – pozn.). „V Německu na jihu u švýcarských hranic stojí banány dlouhodobě 1,09 € za 1 kg,“ napsal redakci Koktejlu k přiložené fotce s cenovkou.

zdroj: Fotka Miroslav / Koktejl.sk

Jarka však byla svědkem výjimečné situace, některé řetězce na Slovensku totiž stále nabízejí banány, jejichž cena je také pod jedno euro za kilogram…

Zdroj: koktejl.azet.sk. Náhledová fotografie: Berkin Üregen z Unsplash