Nejdražší jachta na světě má stěnu z meteoritu a sochu z kostí T-Rexe. Komu patří?

History Supreme, to je jméno krásky, kterou jen tak nespatříte. Vlastní ji nejbohatší obyvatel Malajsie, Robert Knok. Při stavbě se nešetřilo vůbec na ničem. Robert Knok je v současné době nejbohatším mužem Malajsie. A zřejmě si své postavení dokáže pořádně užít, protože si nedávno nechal postavit skutečně výstřední jachtu.

Nejdražší soukromá jachta na světě

S pořizovací cenou 4,8 miliardy USD je History Supreme, kterou vlastní Robert Knok, nejdražší a největší superjachta na světě. History Supreme je více než 30 metrů dlouhá a její stavba trvala tři roky.

Je libo zeď z meteoritu?

Na materiálu se rozhodně nešetřilo – bylo použito na 10 tisíc kilogramů masivního dřeva a platiny, a to na stavbu jídelny, paluby, zábradlí, schodiště a kotvy. Je vám to málo? Hlavní apartmá skrývá stěnu vyrobenou z meteoritu. Ano, čtete správně. Právě takové přání měl majitel této luxusní jachty.

„Ještě socha z kostí T-Rexe, a budu spokojen“

Tuto větu si zřejmě řekl budoucí majitel jachty. Těžko totiž uvěřit, že by si přál už tak velmi honosné plavidlo ještě něčím vylepšovat. Takže se podržte – na lodi narazíte i na sochu, která byla vyrobena právě z kostí Tyrannosaura Rexe

Hlavní ložnice ukrývá pravou kost dinosaura, která pochází z kostry Rexe z americké Arizony. Chtěli byste podobnou i u vás doma? Není problém. Kousky stehenní kosti vycházejí na „skromných“ 68 000 liber.

Loď v sobě nese také lahev s alkoholem, která je zdobená 18,5karátovým diamantem. Jestli už se do obsahu lahve majitel pustil či nikoliv, to se zatím nepodařilo zjistit.

Zdroj: themarketherald.com.au. Náhledová fotografie: Gettyimages