Top 10 nejvíce přátelských zvířat na světě

 • Kapybara
  Nenechte se zmást obrovskou velikostí tohoto savce. Kapybara je nejpřátelštější zvíře a největší hlodavec na světě. Žije ve střední a jižní Americe, většinou v bažinatých oblastech a blízko vody. Dospělé kapybary mají v kohoutku 50 – 64 cm váží až 65 kg. Jedí především trávu a dospělí jedinec sní téměř 4 kilogramy trávy každý den. Jsou to také vynikající plavci. Toto zvíře je nesmírně milé, sociální a dá se vycvičit. Kapybara žije ve velkých skupinách, obvykle obsahuje 10 až 30 členů. Průměrná životnost tohoto druhu ve volné přírodě je přibližně 8-10 let a 12 let v zajetí.
 • Pes
  Jeden z nejběžnějších domácích zvířat na světě. Psi získali čest být nejlepším přítelem člověka, protože chápou lidské emoce a city lépe než ostatní zvířata. Nepochybně jsou považováni za nesmírně věrné a přátelské. Psi se dají snadno vytrénovat a tím tak mohou dokázat svou poslušnost. Labradorský retrívr, zlatý retrívr a bígl jsou nejlepší psi pro děti a rodiny. Nejunikátnější vlastností psů je, že mohou cítit otisky prstů starých lidí. Předpokládá se, že nejstarší evropské obrazy psů se datují před 12.000 lety nalezených v jeskyních kresbách Španělska. 
 • Delfín

Jeden z nejchytřejších zvířat na světě. Delfíny jsou známí pro své sociální dovednosti a přátelské chování. Jsou překvapivě inteligentní a většinou neškodní. Lidé a delfíni sdílejí zvláštní vztah, který je datován již mnoho let. Turisté mají možnost vidět různé druhy delfínů v jejich přirozeném prostředí. Mají díru v horní části hlavy, odkud dýchají atmosférický vzduch. Někteří delfíny vydrží zůstat pouze 20 sekund pod vodou a někteří zase neuvěřitelných 30 minut, aniž by se vrátili na povrch vody.

 • Kočka
  Kočky jsou často známé pro jejich panovačný postoj. Ale zároveň jsou velmi přátelští. Prorokují, aby vyjádřili svou spokojenost. Toto uvolněné a hravé zvíře je jedním z nejroztomilejších zvířat. Stále se udržují v čistotě. Tonkinská kočka je jednou z nejvíce společenských kočičích plemen, zatímco Mainská mývalí kočka jedním z největších domácích plemen.
 • Panda Velká

Hory střední Číny jsou domovem Pandy Velké. Nejsou to jen nejroztomilejší stvoření, ale také nejpříjemnější. 99 % jejich stravy se skládá z bambusu. Tyto Pandy s hmotností do 135 kg jsou nadšené v přírodě a zábavné. Pandy jsou považovány za národní poklad. Bohužel spadají do skupiny ohrožených druhů. Mláďata pandy jsou označována jako jedni z nejroztomilejších tvorů na světě. Pandy jsou schopné vyšplhat až neuvěřitelných 3000 metrů a jsou také velmi dobrými plavci.

 • Králík

Jeden z nejpřátelštějších zvířat na světě. Tato býložravá zvířata jsou v přírodě přátelská a vždy zvědavá. S mohutnými zadními končetinami se králíci snadno pohybují z jednoho místa na druhé. Tráva tvoří hlavní část jejich stravy. Jejich velké uši a dlouhé přední zuby je činí nejroztomilejšími. Králíci jsou také úžasná domácí zvířata. 

 • Morče

Dalším členem rodiny hlodavců jsou morčata. Váží až jeden kilogram a často se nacházejí ve dvojicích ve volné přírodě. Stejně jako ostatní hlodavci, jejich zuby rostou po celou dobu jejich životnosti. Tento býložravec miluje ovoce a zeleninu. Zajímavostí je, že mláďata mohou běhat už pár hodin po narození. Dožívají se zhruba čtyř let a řadí se tak mezi nejméně se dožívajících zvířat na světě.

 • Kůň

Jeden z nejužitečnějších zvířat pro člověka. Kůň je exotické a slavné zvíře. Budete překvapeni, ale na světě je více než 300 plemen koní. I když se liší velikostí a povahou, jedna věc zůstává vždy stejná a tou je přátelská povaha. Pijí téměř 25 litrů vody denně. Kůň je společenské zvíře a skupina koní nikdy nespí současně, alespoň jeden kůň zůstane vzhůru. Mají podobný druh emocí jako lidé, což se odráží v jejich výrazu obličeje.

 • Labuť

Tento pták se zakřiveným krkem je nedílnou součástí mytologie. Labutě jsou ztělesněním lásky, jednoty a loajality. Nikdy neopustí svého partnera a zůstanou věrni. Labutě, které patří do rodiny vodních ptáků, se živí jak vodou, tak půdou. 

 • Ovce

Austrálie, Indie a Nový Zéland jsou hlavní přispěvatelé k produkci ovcí. Existuje více než 200 plemen ovcí. Jehňata jsou jedním z nejroztomilejších mláďat. Jejich sociální a neagresivní povaha jim pomáhají být společníkem lidí.

Zdroj: valuewalk.com, obrázky: pexels.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.