Nenápadné signály které mohou odhalit, že je váš partner psychopat

Na zarytá klišé rovnou zapomeňte. Psychopat není člověk, který jen bezhlavě mlátí své bližní. Psychické týrání má celou řadu dalších projevů.

Ale vždyť je tak sympatický..

Říká vám vaše okolí, že je váš nový přítel velký sympaťák, a vy přitom zoufale sháníte byť jen jedinou duši, která by vám potvrdila vaše neblahé tušení? Psychopat si dává dokonale záležet na tom, jak působí na široké okolí. Bude se chovat způsobně, vtipně, bude ve společnosti oblíbený. Při každém pobytu s vašimi přáteli si nasadí masku přívětivého mazlíčka. A vy jej nepoznáváte. Doma se totiž chová úplně jinak. Cítíte se frustrovaně. Vaši známí vás přestávají chápat. Nic totiž netuší.

Pavoučí síť se stále zpevňuje

Psychopat s vámi bude manipulovat. Pokaždé se bude usilovně snažit, abyste to byli vy, kdo se bude cítit vinen. A je jedno z čeho. Bude vám vyčítat všechno na světě.  Bude se snažit vás natolik zmanipulovat, že se stanete troskou. Vlákal vás do svého světa a uzavřel do pavoučí sítě. Svým jedem vás napustil tak, že už o sobě začínáte pochybovat. Vydává se za skvělého a citlivého, ale chová se nepřípustně. On sám za své jednání vinu necítí.

Má důmyslný systém lží

Psychopata poznáte také podle toho, že chorobně lže. Trvá přitom nějakou dobu, než jeho důmyslnou síť lží prohlédnete. Dává si totiž skvěle záležet na každém detailu. Proto ze začátku poznáte jen to, že vám váš instinkt něco velí. Ale mysl ještě varovné signály nepozoruje. Partner vás neustále ponižuje? Naprosto nerespektuje vaše požadavky na soukromí nebo osobní prostor? Vyhrožuje vám zveřejněním fotky, nebo třeba tím, že o vás něco poví vaší rodině či známým?

Pokud jste poznali, že je psychopat váš současný partner, odborníci nedoporučují přímou konfrontaci. Může totiž být skutečně nebezpečný. Místo toho volte defenzivu a stýkejte se s ním stále méně.

Zdroj: psychcentral.com. Náhledový obrázek: Pixabay.com/maraisea