Neuvěřitelný nález. Na Uralu byly nalezeny artefakty staré 300 tisíc let

Pod pojmem nevhodný artefakt rozumíme každý předmět nalezený archeology v místě, kde to není možné vzhledem k úrovni civilizační technologie, zjištěnému stáří, fyzikálním a chemickým vlastnostem. Jeden takový předmět může převrátit naruby všechny předpoklady o dávné historii lidstva a vytvořit množství alternativních vědeckých teorií.

V roce 1991 objevili archeologové u břehů řek Kožim, Narada a Balbanyu drobné a pokroucené artefakty, o nichž se dodnes vedou spory. Tyto záhadné miniaturní předměty naznačují, že před 300 000 lety měli lidé kulturu blížící se vývoji nanotechnologií.

Tyto umělé šrouby byly původně objeveny při geologických pracích spojených s těžbou zlata na Urale. Tyto artefakty jsou kruhy, spirály, tyče a další nesourodé součásti.

Podle analýzy provedené Ruskou akademií věd v Syktyvkaru jsou největší kusy vyrobeny převážně z mědi a nejmenší z wolframu a molybdenu.

Velikost největšího předmětu je přibližně tři centimetry a nejmenšího 0,00025 cm. Mnoho kusů je vyrobeno v souladu s rozměry zlatého brusu.

Jejich tvar naznačuje, že byly vyrobeny uměle. Nemohou to být přirozené kovové útvary. Ve skutečnosti se velmi podobají miniaturizovaným součástkám dnešních nanotechnologií.

Úlomky byly nalezeny v hloubce 3 až 12 metrů v geologických vrstvách starých 20 000 až 318 000 let.

zdroj: Suenee.cz, Ahaonline.sk, Ancient – Origins, Titulní obrázek: Pixabay.com/rawenergy