Nikdy to nebylo jednodušší! Je to neuvěřitelné, ale těchto 5 potravin vám pomůže zhubnout

Výživová specialistka Lisa Youngová prozradila deníku The Sun, proč vám těchto pět potravin pomůže dosáhnout vašich vysněných tělesných proporcí.

  1. Borůvky

Originální superpotravina – borůvky jsou dobrým zdrojem vitaminu C, vlákniny, manganu a dalších antioxidantů. „Borůvky jsou velmi zdravé, syté a všestranné. Jsou nízkokalorické a obsahují hodně vlákniny, takže vás zasytí,“ říká odbornice.

„Můžete si je vychutnat vcelku, přidat do jogurtu, zmrazit a dát si je jako svačinu nebo je dokonce na minutu ohřát vmikrovlnné troubě, aby vám připomněly teplou chuť koláče,“ uvedl odborník.

  1. Ovesná kaše

Ovesné vločky jsou díky nižšímu glykemickému indexu skvělou volbou pro některé lidi s diabetem 2. typu. Mají také dobrý obsah vlákniny, která je klíčová pro udržení váhy a zdraví zažívacího traktu. Může dokonce chránit srdce, což je důležité, protože lidé s cukrovkou 2. typu jsou náchylní k srdečním onemocněním.

Přehled studií z roku 2015 ukázal, že lidé s diabetem 2. typu, kteří snídali ovesné vločky, měli po jejich konzumaci lepší hladinu glukózy v krvi než ti, kteří snídali jinou stravu.

„Ovesná kaše je zdravá a sytá snídaně, jejíž příprava zabere jen několik minut. Obsahují také vlákninu, která vás zasytí. Můžete do ní přidat různé ovoce, mléko nebo vodu a doplnit ji ořechy nebo semínky,“ radí odbornice na výživu.

  1. Vlašské ořechy

Dietoložka Lauren Manakerová říká, že pokud do svého jídelníčku zařadíte vlašské ořechy, můžete jíst méně a nakonec zhubnout. „Vlašské ořechy jsou úžasnou potravinou, která vás zasytí díky kombinaci bílkovin, vlákniny a zdravých tuků.“

  1. Různé druhy mražené zeleniny

Podle odbornice na výživu je mražená zelenina ideální rychlou volbou, pokud jste zaneprázdněni a nemáte mnoho času na samostatnou přípravu čerstvých surovin.

Řekla, že do mikrovlnné trouby nebo hrnce můžete dát mraženou zeleninu, která dodá vašemu obědu, svačině nebo večeři extra výhodu.
Konzervované a mražené ovoce a zelenina mohou být levnější, zdravější a chutnější než čerstvé potraviny.

„Často se setkávám s tím, že si lidé neuvědomují, že většina mražených potravin neobsahuje ani nepotřebuje žádné konzervační látky nebo že mražená zelenina je z výživového hlediska stejně dobrá jako čerstvá (ne-li lepší), protože je zmražena brzy po sklizni,“ prozrazuje Hallová ze společnosti My Full Freezer.

  1. Losos

Losos je plný omega-3 a pomáhá udržovat vlasy lesklé. Vaše tělo si tyto zdravé tuky přirozeně nevytváří, proto je nesmírně důležité zajistit jejich příjem z potravin a doplňků stravy. Omega-3 nejenže udržují vaše vlasy lesklé, ale pomáhají jim také růst déle a plnější.

„Zařazení lososa nebo jiné tučné ryby dvakrát týdně do jídelníčku může pomoci lidem zhubnout, pokud je součástí celkově vyvážené a zdravé stravy,“ dodala odbornice na výživu.

zdroj: The Sun, My Full Freezer, Titulní obrázek: Pixabay.com/congerdesign