Co nesnáší tatéři na kérkách Beckhama či Biebera, ale neřeknou jim to! Ani vám to neřeknou

Spousta – nejen – celebrit se obrací na ty nejvyhlášenější umělce v oboru tetování, aby si u nich za nemalé peníze nechali vytvořit na pokožce vybraný motiv. Tatéři za tučný honorář samozřejmě zákazníkovi vyhoví. 

Ale svůj názor na jejich zvolený obrázek či nápis raději nekomentují. Protože podle průzkumu jejich osobního vkusu by totiž u všech propadli milovníci tetovaní jako například David Beckham, Miley Cyrusová nebo Justin Bieber.

Nosí totiž na těle to, co tatéři nesnášejí. Etno znaky, nevkusné kříže, nápisy v korejštině či čínštině, hloupě znějící citáty či slova jako láska, život, nekonečno apod. Na sociální síti Reddit se ke vkusu klientů vyjádřilo množství tatérů. A poukázali právě na nápisy s emocionálním klišé či emočně zbarvená slova jako naděje, láska, život, smích, sen, tanec. Také se jim nelíbí to, na co je hrdý například fotbalista David Beckham na levém boku. Na citáty a levné fráze napsané ve znacích asijských jazyků. „Generické hluboké myšlenky v asijských znacích, protože všechno, co je z Asie, musí být automaticky mystické a moudré,“ ostře komentoval nejmenovaný tatér směrem ke stylu Beckhamova tetování. Stejně tak by neuspěl zpěvák Bieber se svým nápisem „Jen Bůh mě může soudit,“, který považuje většina tatérů za jednu z nejtrapnějších frází.

Kanadský zpěvák Justin Bieber a jeho tetování. Fotka od Nokia621 / Wikimedia Commons

Neoblíbené jsou u nich i nekonečné obrazce, kdy se například slovo ukrývá v pírku, které je součástí ptáka, který se stane součástí semínka pampelišky. Velmi neoblíbené jsou v křesťanské kultuře pro ni tak typické kříže. „Ne že by mi vadily tyto symboly. Ale nejhorší jsou lidé, kteří si nechají vytetovat opravdu nevkusný typ kříže,“ uvádí na internetové síti Reddit další tatér. Umělcům v oboru vadí i „stádovitou“ klientů. Většina z nich hledá obrázky pro své tetování přes Google. Ale vybírají jen z první stránky, takže všichni přicházejí se stejným. Geometrická zvířata či etnické grafiky profesionální tatéry také nepotěší. Nejméně oblíbeným místem pro tetování jsou žebra, protože tam zákrok málokdo vydrží bez pohnutí.

Zdroj: authoritytattoo.com, reddit.com. Náhledová fotografie: Flickr: David Beckham