Nikola Tesla: 5 ztracených technologií

73 let po tom, co FBI zadržela dva nákladní automobily plné spisů od jednoho z nejslavnějších vynálezců na světě, vydala tyto dokumenty veřejnosti. Kategorie dokumentů, které jsou k dispozici v rámci zákona o svobodě informací také odhalují, že Tesla nezemřel 7. ledna 1943, jak se dříve uvádělo, ale o den později 8. ledna.

Tesla, byl génius, který předstihl svoji dobu. Představil nám jasnou a pozitivní budoucnost lidstva, protože patentoval a vytvořil stovky technologií, které si nikdo předtím ani neuměl představit. Dokonce se ani neodvážil. Tento vynálezce z Chorvatska byl člověk, který změnil svět.

1) Teslova antigravitační technologie

Víme, že se Tesla zabýval volnou energií a alternativními zdroji energie. Předpokládá se, že metoda pohonu a konstrukce Teslova revolučního letadla odpovídá popisu lidí, kteří byli svědky diskovitých létajících objektů, neboli UFO.

Dále se předpokládá, že Teslovo UFO mělo jakési „oči“ vyrobené z elektro-optických čoček uspořádaných ve 4 kvadrantech, což pilotovi umožnilo vidět všechno kolem. Monitory byly umístěny na konzole, kde mohl sledovat všechno v okolí. Neuvěřitelný vynález Tesly obsahoval i zvětšovací čočky, které mohly být použity bez změny pozice. (Zřejmě transfokátory – pozn. překl.) Důkaz o takovém vozidle lze nalézt v rozhovoru mezi Nikolou Teslou a redaktorem The New York Herald, z roku 1911:

„Můj létající stroj nebude mít ani křídla ani vrtule. Mohli byste ho vidět na zemi a nikdy byste neuhodli, že jde o létající stroj. Přesto se bude moci pohybovat vzduchem v každém směru, dokonale bezpečně a při vyšších rychlostech, než jakých bylo dosud dosaženo, bez ohledu na počasí a bez ohledu na „vzdušné jámy“ nebo sestupné proudy. V takovýchto proudech se bude zrychlovat, pokud to bude požadováno. Může zůstat viset ve vzduchu naprosto bez pohybu, dokonce i ve větru, a to po dlouhou dobu. Jeho síla zdvihu nebude záviset na žádném takovém zařízení, jako jsou ptačí křídla, ale na pozitivní mechanické reakci.“

2) Teslovy paprsky smrti

Před vydáním odtajněných dokumentů FBI mnozí lidé tvrdili, že Teslovy paprsky smrti jsou jen další spiknutí. Dříve se věřilo, že Teslův smrtící paprsek neexistoval. FBI tvrdila více jak deset let, že žádný z jejich agentů neprošetřil Teslovy doklady, ani nikod žádné neviděl. Nicméně poté, co FBI zveřejnila Teslovy spisy, zjistili jsme, že mezi zveřejněnými spisy je dopis adresovaný prvnímu řediteli FBI J. Edgaru Hooverovi, který zdůrazňuje význam článku, v němž Tesla hovoří o smrtících paprscích a jejich zásadním významu pro budoucí války.

Bylo pak doporučeno, aby byl Tesla neustále pod dohledem, který by ho ochránil před cizími nepřáteli, kteří by mohli mít také zájem o tajemství takového neocenitelného nástroje války nebo obrany.

3) Volná energie a bezdrátový přenos elektřiny

S pomocí finančních prostředků od společnosti J. P. Morgan Tesla úspěšně postavil a otestoval slavnou věž Wardenclyffe. Tato stavba byla mohutná bezdrátová přenosová stanice, která podle Tesly měla schopnost přenášet bezdrátovou energii na velké vzdálenosti.

Tesla viděl věž Wardenclyffe jako počátek velkého projektu přenosu volné energie. Chtěl využít věž nejen k přenosu energie, ale i k vysílání zpráv a telefonních hovorů po celé Zemi.

Jak vysvětluje sám Tesla, Země je „… jako nabitá kovová koule pohybující se vesmírem“, která vytváří obrovské, rychle se měnící elektrostatické síly, jejichž intenzita se zmenšuje se čtvercem vzdálenosti od Země, stejně jako gravitace. Vzhledem k tomu, že směr šíření energie je od země, takzvaná gravitační síla směřuje k zemi.

Jeho teorie byly založeny na myšlence, že naše planeta má schopnost ovlivňovat signály. S využitím řady různých věží by mohl Tesla realizovat svoji myšlenku. Nicméně, jak jsme se učili v dějinách, myšlenka volné energie není velkými společnostmi vítána. Koneckonců, proč dávat volnou energii masám, když mohou platit za jejich energii po nekonečnou dobu?


4) Teslovo futuristické letadlo

Nikola Tesla také pracoval na elektricky poháněných vzducholodích, které by podle informací mohly dopravovat cestující z New Yorku do Londýna za tři hodiny. Tato letadla nebyla obyčejná vozidla. Byla údajně připravena používat zemskou atmosféru a nemusela by zastavovat a doplňovat palivo. Využívala snad volnou energii?

5) Drony v roce 1898

Každý, kdo si myslí, že drony jsou produktem posledních technologií, se mýlí. Ty Teslovy se jmenovaly TELE AUTOMATON. Legrační část spočívá v tom, že tato technologie má již více jak sto let. To vyvolává řadu otázek. Je možné, že už více než před desetiletím jsme objevili, dále rozvíjeli a používali „drony“?

Zde je výňatek z patentu Teslova Dronu:

„Já, Nikola Tesla, občan Spojených států, s bydlištěm v New Yorku, ve státě New York,  jsem vynalezl určité nové a užitečné vylepšení v metodách a zařízeních pro dálkové ovládání provozu. Pohonné jednotky, řídící přístroje a další pohonná ústrojí se mohou měnit v mnoha směrech.

Plavidlo nebo vozidlo jakéhokoliv druhu, vhodné pro přepravu osob nebo pilotované lodě pro přepravu dopisů, obalů, zásob, nástrojů, předmětů nebo materiálů jakéhokoli druhu, pro zajišťování komunikace s nepřístupnými oblastmi a prozkoumání podmínek, jaké se vyskytují ve stejné oblasti, k zabíjení nebo chytání velryb nebo jiných mořských zvířat a pro mnoho dalších vědeckých, technických nebo obchodních účelů. Největší hodnota mého vynálezu vyplyne z jeho vlivu na válku a výzbroj armády, protože z důvodu své jisté a neomezené životnosti, chce přinést a udržet trvalý mír mezi národy.“ (Text ze „Specifikace tvořící součást Letters Patent. 613 809 ze dne 8. listopadu 1898.“)

zdroj: villagetesla.com, themadtruther.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/www_slon_pics