Nizozemský policista sledující špionážní balón objasnil záhadu: Byl to trus

Policista z města Boxtel na sociálních sítích vtipkoval o situaci, kdy se během obhlídky obával, že je město Noord-Brabant předmětem mezinárodní špionáže. „Při objížďce v rámci dohledu mi padl zrak na podezřelý ‚špionážní balon‘ nad naší čtvrtí,“ napsal policista.

„Rozhodl jsem se balón dále sledovat a brzy se ukázalo, že balón visí nad čtvrtí Selissen,“ dodal. Rozhodl se zastavit své auto na ulici Van Beekstraat, aby to prozkoumal, popsal krátce humornou situaci nizozemský server NL Times.

Jakmile očistil přední sklo od ptačího trusu, podezřelý špionážní balon už nebyl vidět, žertoval. „Boxtel je v bezpečí!“

Místo špionážního balónu ptačí trus… Zdroj: twitter.com

Policista měl pravděpodobně na mysli třicetimetrový balon provozovaný Číňany, který byl sestřelen nad americkými teritoriálními vodami poté, co byl údajně použit ke špionážním účelům nad Spojenými státy a Kanadou. Druhý záhadný čínský balón rovněž v únoru uskutečnil misi nad Latinskou Amerikou.

V následujících týdnech bylo nad Spojenými státy a Kanadou preventivně sestřeleno několik dalších výškových objektů. Ty s aktivitami čínské vlády nesouvisely, zakončil server NL Times.

Zdroj: nltimes.nl. Náhledová fotografie: Luisella Planeta Leoni LOVE PEACE 💛💙 z Pixabay