Vzpomíná váš potomek na „jiný“ život? Přesvědčivé případy několika dětí, které mluvily o reinkarnaci

Co byste udělali, kdyby vaše čtyřleté dítě najednou začalo vzpomínat na svůj dřívější život? Asi byste se zasmáli, že má bujnou fantazii, že? Ale skutečnost může být taková, jak dítě tvrdí. Ve světě je několik důkazů převtělování.

Na základě Encyklopedie Psi přinesl slovenský Magazin.pluska.sk několik příběhů možné reinkarnace dětí, které působí velice věrohodně. Encyklopedie Psi je sbírka článků a případových studií o výzkumu psi, vědeckém zkoumání psychických jevů. Je to otevřená encyklopedie, kterou tvoří Společnost pro psychologický výzkum v Londýně. 

Co je reinkarnace?
Reinkarnace (doslovný překlad znovuvtělování, převtělování) je filosofický a náboženský pojem, který označuje znovuzrození vědomí či mysl člověka po fyzické smrti v novém těle. Reinkarnace je spjata se zákonem karmy, zákonem příčiny a následku.

Co je studie PSI?

Výzkum Psi lze považovat za podoblasti studií vědomí zabývajících se interakcemi mezi jednotlivci a jejich prostředím, které přesahuje běžná omezení časoprostoru.

Shiva Tripathiová přijala do svého těla a psychiky jinou ženu

Sumitra Singhová žila s manželem v indickém státě Uttarpradéš. Jelikož trpěla častými závratěmi, ztrátou vědomí a silnými bolestmi hlavy, její manžel se nedivil, že se to cyklicky opakovalo. Jenže na jaře v roce 1985 Sumitra ztratila vědomí a s očima vzhůru a zaťatými zuby během kolapsu předpověděla, že za tři dny zemře. Za tři dny se opravdu stalo něco divného. Sumitra se začala zvláštně chovat. Nepoznávala lidi kolem sebe a představovala se jako Shiva. Říkala, že ji zavraždili tchyni a odmítala své děti. Podle očitých svědků se začala měnit i její podoba. Manžel zjistil, že mnohé podrobnosti, o kterých mluvila jeho manželka odpovídají ženě, která násilně zemřela na jaře v roce 1985. Manžel vzal Sumitru do města Sharifpury, odkud pocházela zavražděná žena. K jeho údivu ji poznal muž, který tvrdil, že je jeho dcera, jíž nedávno zavraždili. Sumitra začala z ničeho nic i číst a psát, přestože do té doby byla negramotná, protože vzdělaná byla žena, která se do ní údajně reinkarnovala.

Manisha a její staronoví rodiče

V roce 2005 vešla čtyřletá dívka jménem Manisha do rodinného domu v jižním Dillí v Indii. Tvrdilo, že je dcerou manželů Sumanových, která zemřela v roce 2011 ve věku 15 let na tyfus. Holčička nakonec zůstala žít s párem, o kterém tvrdila, že jsou jeho „staronoví“ rodiče. Manisha se narodila v roce 2001 páru nedaleko Rádžastánu v Indii. Jako dvouletá řekla rodičům, že je v ní reinkarnovaná dívka, o které věděla mnoho podrobností, přičemž je neměla odkud vědět. Později řekla biologickým rodičům, že se chce vrátit ke svým „pravým“ rodičům a ti jí vyhověli.

Cameron Macauley a jeho návrat na ostrovy

Film „The Boy Who Lived Before“ – ceý dokument. Zdroj: youtube.com

Cameron se narodil ve skotském Glasgowě v roce 2000. Jako dvouletý začal mluvit o svém předchozím životě na odlehlém ostrově Barra. Dokázal detailně popsat dům, ve kterém údajně bydlel s rodinou Robertsonových. Pamatoval si na pejska, kterého měli, na sourozence a na letadla, která přistávala blízko domu. Pamatoval si, že mu zemřel otec při autonehodě a jeho smrt ho silně zasáhla. Rodičům neustále říkal, že mu chybí jeho matka a sourozenci. Cameron žádal od rodičů, aby ho vzali na ostrov za jeho „druhou rodinou“, o které věděl neuvěřitelně mnoho informací. Chlapce vzali k psycholožce, která potvrdila, že nepůsobí jako dítě s bohatou fantazií, ale poskytuje neměnné informace, které ve svém životě zažil. O malém Cameronovi natočili film – The boy who lived before. Na ostrově se setkal se svou ještě žijící sestrou.

Visha Natha, nespokojený se současným životem

Visha Natha se narodil v severní Indii v roce 1912, přičemž při narození dostal jméno podle chrámu Vishwanath, který navštívili jeho rodiče před početím, aby jim „přinesl“ plodnost. Když bylo Vishovi asi dva roky, slyšel svou rodinu vyprávět o městě Pilibhit, které leží 50 kilometrů severovýchodně od místa, kde žili. Visha se postupně rozpovídal o Pilibhit a přidal další podrobnosti o svém předchozím životě. Dokonce si vzpomněl na své předchozí jméno, které bylo Laxmi Narain. Ve věku čtyř let byl Visha odvezen do zmíněného města, kde důvěrně poznal různá místa a dokázal je spojit se svou minulostí. Z ničeho nic začal hrát na bubny, když si vzpomněl, že v předchozím životě na nich rád hrával. V dospělosti často mluvil o tom, že jeho předchozí život byl lepší, protože měl více peněz i svobody.

Zdroj: magazin.pluska.sk. Náhledová fotografie: cottonbro studio z Pexels