Opouštíte byt před dovolenou? Nezapomeňte zkontrolovat tyto věci

Konečně je tady období, na které jsme se tolik těšili. Volný čas si už zkrátka pořádně zasloužíme. Než se ale zaklapnou dveře bytu, je několik věcí, na které nesmíme zapomenout.

Konvici raději odpojit

Asi všichni z nás máme rychlovarnou konvici. Tím, že je odpojíte ze zásuvky, získáváte maximální počet volných dnů, kdy budete naprosto v pohodě a bez stresu. Právě závada na rychlovarné konvici totiž v některých případech vedla k požáru v domácnosti. Tím, že ji vypojíte, máte vystaráno.

Nebuďte hlásná trouba

Co byste řekli tomu, že se o své zážitky z dovolené podělíte s jistým časovým odstupem? Samozřejmě nejbližším o svých plánech říci můžete, ale na sociálních sítích není dobré šířit informace o tom, že bude váš byt osamocen.

JEDEME NA DOVOLENOU, BYT BUDE PRÁZDNÝ. Je to skutečně informace, kterou chcete oznámit světu? 
Fotka od mohamed Hassan z Pixabay.
JEDEME NA DOVOLENOU, BYT BUDE PRÁZDNÝ. Je toto skutečně informace, kterou chcete oznámit světu?
Fotka od mohamed Hassan z Pixabay.

Pravidelná kontrola

Pokud máte milého souseda, který vám zalije květiny a byt zkontroluje, je to výborné. Bude také jistotou, že bude skvěle postaráno o vaše domácí a hospodářská zvířata. Pravidelnou kontrolou opět zajistíte snížení pravděpodobnosti nepříjemných situací. Může vám také vybrat poštu. Když nemáte nikoho, kdo by do bytu přišel, alespoň si pořiďte zabezpečovací systém nebo žárovku, která v časovém intervalu imituje zapnutou televizi.

Cennosti pryč

Pokud máte doma šperky a cennosti, které pro vás mají hodnotu, uložte je po dobu dovolené do bezpečnostního trezoru nebo schránky v bance. Opět budete mít větší klid.

Cennosti uložte raději do trezoru. 
Fotka od Hans Braxmeier z Pixabay.
Cennosti uložte raději do trezoru.
Fotka od Hans Braxmeier z Pixabay.

Vypněte vodu a plyn

Než se vydáte na cestu, uzavřete přívod vody a plynu. Nestane se, že by vás překvapila porucha toalety, která bude po dobu vaší dovolené protékat.

Nyní už stačí jen odstranit rohožku před dveřmi a dobře zamknout hlavní dveře. Je čas na pořádnou dovolenou, doma je vše zajištěno a v pořádku.

Zdroj: nationwide.com. Náhledová fotografie: getty images