Pár doplňků, velká změna: Deset tipů na oživení interiéru

Vytvoříte-li si dobrý základ vašeho bydlení v nevýrazných barvách a dobrých materiálech, můžete ho lehce změnit, kdy se vám zachce. Pusťte se do drobných změn, které vás finančně nezatíží, ale přitom změní váš domov k nepoznání. K tomu můžete podpořit český design a snažit se vyhýbat nekvalitním plastovým předmětům a ještě recyklovat.

1. Tón v tónu

Již nějakou dobu pozorujeme vliv skandinávského minimalistického designu na naše interiéry. jak ho jednoduše docílit? Vytvořte základ pokoje v přírodních barvách a materiálech. Starý stůl vyšperkujte lněným ubrusem a kupte černé nebo šedé židle, případně je sami natřete. Antracitové kamenné nádobí a proutěné stropní světlo příjemnou barevnou kompozici jen doplní.

2. Džungle na zdi

Fotka od Getty Images

Tapety s tropickými motivy jsou velmi populární, a proč taky ne? Je příjemné vnést zeleň do bytu jiným způsobem, než jsme zvyklí, a hlavně v podzimních a zimních měsících to oceníte. kolekcích různých značek najdete vzory palem, banánových listů bambusu. Zacházejte s nimi úsporně, stačí vytapetovat jen jednu zeď. S divokým vzorem je méně vždy více.

3. Fešák u zdi

Fotka od Getty Images

Konzolové nebo přístěnné stolky jsou tak trochu opomíjené kousky v interiéru. Skvěle se vyjímají v předsíni, kam na ně můžete postavit lampu, misku na klíče či odložit peněženku a mobilní telefon. Ty subtilní z černého kovu se hodí třeba na knihy či lampu do obývacího pokoje.

4. Umělecký porcelán

Fotka od Getty Images

Že máte nějaké cenné kousky porcelánu po babičce? Tak si i vy pořiďte něco do výbavy, co pak budete moci předat dalším generacím. Ideálně z dílen našich designérů, abyste podpořili český talent a řemeslo. Zajímavé umělecké talíře klidně mohou najít místo i na zdi, kde se budou vyjímat jako dekorace.

5. Pastely v posteli

Fotka od Getty Images

S nádhernou barevnou pastelovou škálou bavlněného povlečení rozzáříte ložnici,, dětské pokoje nebo pokoj pro hosty. Dominují lososová, zelenkavá a béžová, barvy mohou být propojené do zajímavých vzorů. Nebojte se experimentovat a mixovat jednotlivé kusy povlečení navzájem.

6. Okno vzpomínek

Fotka od Getty Images

Skleněné oboustranné rámečky, do kterých můžete vložit fotky, pohlednice, vylisované rostliny či pramínek vlasů. Pověsit je můžete i do prostoru. Prostě zeď plná vzpomínek.

7. Volání dálek

Nemáte čas nebo finance na cestu do Afriky či Jižní Ameriky? Vytvořte i exotiku doma, a to pomocí malovaných terakotových anebo ratanových obalů na květiny. Čím více pohromadě jich naaranžujete, tím bude dojem efektnější. Nezapomeňte, že květiny do bytu i domu patří.

8. Tmavá ložnice

Fotka od Getty Images

Ložnice v šedých či modrých barvách vypadá vždy velmi elegantně a tajemně. Vyzkoušejte lněné povlečení v těchto barvách, přidejte pléd a velký polštář. Doplňte postranními koberečky s jemným, černobílým vzorem a odvážně tmavou tapetou. A nezapomeňte na blackoutové neboli zatemňovací závěsy.

9. Knihovna, nebo štokrle?

Fotka od Getty Images

Pro někoho nepřijatelné (knihy přece patří do knihovny), pro někoho praktické a vizuálně zajímavé. Vyberte z knihovny fotografické publikace a vaše nejoblíbenější knihy a naskládejte je na stoličku někde poblíž křesla v obývacím pokoji. Nejenže to dobře vypadá, ale máte je vždy po ruce.

10. Nomádi

Fotka od Getty Images

Éra perských koberců se vrací a ti, kdo do nich dávno investovali, udělali dobře. Pro ty. Kteří si k nim teprve hledají cestu, máme dobrou zprávu. Můžete si pořídit i jednodušší a modernější vzory, než měly naše babičky.

Zdroj: www.thespruce.com. Náhledová fotografie: Getty Images