Těchto 7 věcí nikdy nedělejte svému psovi

Netrapte svého čtyřnohého miláčka.

Jste majitelem čtyřnohého miláčka? Těchto 7 věcí byste mu nikdy neměli dělat. Upevněte vzájemné pouto a nedopusťte, aby se mu tyto situace staly.

1. Nenechávejte psa samotného v autě

Nejen, že se vystavujete nebezpečí, že vám vašeho mazlíčka někdo ukradne, ale také jej vystavujete obrovskému nebezpečí v podobě příliš vysokých nebo naopak nízkých teplot. Horko bude v autě i v případě, že necháte okénka pootevřená.

2. Nepřekrmovat

Obzvláště pejsci žijící v bytech mají často potíže s nadváhou. Určitě nechcete, aby měl váš mazlíček zdravotní potíže způsobené obezitou. Nepřekrmujte.

3. Pečujte o zuby

Majitelé psů často zapomínají na péči o zuby svých čtyřnohých přátel. Vznikají tak nebezpečné infekce, které nejsou nijak léčeny. Pokaždé, když jedete k veterináři, ujistěte se, zda zkontroluje i zuby.

4. Pozor na špatný obojek

Některá psí plemena potřebují obojek, pro jiná je vhodnější postroj. Zeptejte se svého veterináře co je pro vašeho psa vhodnější.

5. Nedělte se s ním o své jídlo

Nedávejte svému psovi jídla, která chutnají vám. Mnohdy mu můžete způsobit zdravotní potíže. Někdy jej dokonce ohrozíte na životě. Psí granule představují vyváženou psí stravu, která psovi prospívá a nijak mu neublíží.

6. Netrestejte svého psa

Váš čtyřnohý miláček je osobnost, stejně jako vy. A podobně jako vy i on udělá občas chybu. Umíte si představit, že by vás někdo zbil nebo plácnul novinami pokaždé, kdy se vám něco nepovede? Neničte krásné pouto, které mezi sebou máte.

Netrestejte fyzicky svého psa. 
Fotka od Brett Hondow z Pixabay.
Netrestejte fyzicky svého psa.
Fotka od Brett Hondow z Pixabay.

7. Kdo koho vlastně venčí?

Majitelé větších psů by měli vždy pracovat na výcviku. Pes, který vede na procházku vás a vy za ním doslova vlajete, může být nebezpečný pro vaše okolí i pro sebe. Vycvičte svého psa tak, aby se bezpečně pohyboval mezi lidmi i v provozu.

Souhlasíte s těmito radami? Přidali byste ještě něco?

Zdroj: www.davidwolfe.com. Náhledový obrázek: Mylene2401 z Pixabay.