Pod mosty číhá na oběti děsivé stvoření. Obyvatele města straší už více než půl století

Již více než 50 let koluje ve Spojených státech amerických děsivá legenda o kozím muži, který chodí po lesích a číhá na své oběti pod mosty. Je to tvor zvaný Kozí muž, který nahání strach místním obyvatelům. Jak uvádí ATI, stejně jako mnoho jiných legend je i původ Kozího muže zahalen tajemstvím.

V průběhu desetiletí vzniklo mnoho verzí příběhů o Kozím muži. Některé z nich popisují nebezpečné vědecké experimenty nebo mstivého chovatele koz. Tvrdí se také, že se děsivá postava zjevuje v různých oblastech, mnozí ji viděli nejen v lesích Marylandu, ale také ve městě Alton v Texasu. Někteří lidé se dokonce domnívají, že existují dva různí kozlíci.

V Marylandu prý lidé spatřili Kozího muže v roce 1957. Washingtonian však uvádí, že legenda se začala šířit 27. října 1971, kdy se v Prince George’s County News objevil článek o děsivém stvoření. Novinářka Karen Hoslerová v něm odhalila několik postav, o kterých se říká, že straší v lesnaté oblasti kolem Fletchertown Road v Marylandu.

Toho roku se v novinách objevilo několik dalších článků o Kozím muži, v nichž pisatelé tvrdili, že v okolí vydává podivné a nadpozemské zvuky nějaká bytost. Svědci přitom uvedli, že tvor byl podobný zvířeti, které chodí po zadních nohách.

Po novinových článcích začali lidé o děsivém stvoření šířit spoustu pomluv. Podle jedné populární historky prováděl jistý lékař z Beltsville pokusy a snažil se kombinovat lidskou a zvířecí DNA. Experiment měl být proveden na jeho asistentovi, což vedlo k vytvoření Kozího muže. Podle některých tvrzení má tento tvor v roce 1962 na svědomí vraždu 14 turistů, které za děsivého křiku rozsekal na kusy.

Jiní lidé také tvrdí, že viděli Kozího muže poblíž Guvernérského mostu, který je známý pod přezdívkou „Cry Baby“. Vypráví se, že když pod mostem zaparkujete po západu slunce, uslyšíte pláč dítěte nebo zvuky kozy. V tu chvíli se objeví Kozí muž, skočí na vaše auto, pokusí se vlézt dovnitř a zaútočit na vás. Legenda praví, že se častěji zaměřuje na páry.

zdroj: Washingtonian.com, Obkec.sk, Allthatinteresting.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Tama66