Podivný příběh ukrajinského cestovatele v čase: Jeho příběh fascinuje lidi, konečně má vysvětlení

V roce 2006 našli místní obyvatelé v Kyjevě muže, který se potuloval po ulicích, měl na tu dobu podivné oblečení a staromódní fotoaparát. Úřadům sdělil, že se narodil v roce 1932 a je mu 25 let. Příběh se stal ještě podivnějším, když muž vytáhl svůj pas a předložil sovětský dokument z 50. let, ve kterém stále vypadal na 25 let, uvádí IFLScience. Dotyčný muž se jmenoval Sergej Ponomarenko.

Ponomarenko policii řekl, že fotografoval Kyjev. Když se muži zákona podívali na fotoaparát, zjistili, že se jedná o starou značku, která se nevyrábí od 70. let, a film mohl vyvolat pouze odborník. Našli jednoho, který shledal film překvapivě zachovalým a pustil se do vyvolávání fotografií. Zjistil, že snímky zachycují Kyjev takový, jaký byl v 50. letech 20. století. Obsahovaly také záběry Sergeje i nejmenované ženy. Poslední fotografie ukazovala UFO na obloze, což byla podle Ponomarenka poslední věc, kterou vyfotografoval, než se náhle ocitl v budoucnosti.

Policie Sergeje doprovodila do jeho pokoje na policejní stanici, ale už ho nikdy neviděla. Policie však pátrala v historických záznamech a našla muže s tímto jménem, který se ztratil v roce 1958. Vypátrali jeho přítelkyni, nyní sedmdesátnici, a zjistili, že to byla žena na fotografiích. Žena policii řekla, že Sergej zmizel na dva roky, než se znovu objevil. Pak v 70. letech minulého století opět zmizel, ačkoli po letech dostala jednu fotografii, která prý pochází z roku 2050.

„Cílem série Alien je rekonstruovat scény s kontroverzní tematikou. Žádnou z navržených teorií či hypotéz nelze považovat za správnou a je zapotřebí dalšího vědeckého výzkumu,“ přeložila. „Všechny rekonstrukce scén jsou založeny na ‚svědeckých‘ výpovědích. Neexistují žádné přesvědčivé důkazy, které by existenci mimozemšťanů dokazovaly. Váš názor na tuto otázku je na vás.“ Podle Scotta obsahuje příběh řadu nepřesností. Cestování v čase zůstává nepotvrzené navzdory zvěstem na internetu.

zdroj: IFL Science, Titulní obrázek: Pixabay.com/darksouls1