Policie varuje před tichým zabijákem! – V rodinném domě objevila mrtvá těla muže a ženy

Trenčínští kriminalisté vyšetřují smrt muže a ženy v rodinném domě. Oba byli nalezeni bez známek života – 60letý muž v ložnici, 65letá žena v koupelně. Koroner cizí zavinění nevyloučil a nařídil soudní pitvu. 

V jednom z minulých článků jsme vás informovali o tom, že německá policie varuje před novým a velmi nebezpečným způsobem vniknutí zlodějů do bytů, a to pomocí kyseliny dusičné Nesahat! – Policie varuje před nazelenalou tekutinou na dveřích bytů. Nový způsob vniknutí zlodějů. Dneska přebíráme informaci ze slovenského serveru Topky o neviditelném zabijákovi v domácnostech.

Policie okolnosti smrti muže a ženy vyšetřuje. Pověřený příslušník Obvodního oddělení PZ Trenčín zahájil trestní stíhání ve věci přečinu usmrcení. Vzhledem k výsledkům pitvy, která ukázala, že příčinou jejich smrti byla intoxikace nebezpečným oxidem uhelnatým, požádala policie veřejnost o obezřetnost. 

Pravidelná revize kotle je podmínkou. Fotka od pvproductions z Freepik

„Máte-li doma krb, kotel, případně plynový ohřívač, měli byste vědět o ´tichém zabijákovi‘, který vám může způsobit i smrt. Oxid uhelnatý je smrtelně nebezpečný plyn, a to z důvodu, že nemá žádný zápach a není jej ani vidět! Při nedostatku kyslíku obsah oxidu uhelnatého stoupá na nebezpečnou úroveň a ve vzduchu vzniká směs, která je nebezpečná pro naše zdraví a život. Vystavíte-li se vysoké koncentraci oxidu uhelnatého ve vzduchu, může to vést k okamžité zástavě dýchání,“ uvedla policie.

Dbát byste měli na pravidelnou údržbu kotle a čištění komína. „Prohlídka plynového spotřebiče by se měla provádět každoročně před zahájením topné sezóny. Největší nebezpečí hrozí v nedostatečně větraných místnostech. Zajistěte, aby byl v kotelně dostatečný přívod spalovacího vzduchu. Pozor na výfukové plyny v uzavřených prostorách (v garážích, v koupelnách),“ upozornili policisté.

Topné období je totiž v plném proudu a kolísání teplot a tlaku vzduchu vytváří ideální podmínky pro vznik podobných životu nebezpečných situací. „Myslete na to, že nevědomost a neinformovanost při nesprávném provozování krbů, plynových kotlů a ohřívačů může mít i tragické následky,“ dodala policie.

Zdroj: topky.sk. Náhledová fotografie: Freephoto z Freepik