Potraviny, které udrží vaše břicho ploché až do plavek

Žádná žena nechce mít v létě zbytečně nafouklé břicho. Ukážeme vám jídelníček, po kterém se budete cítit lehce a viditelně se vám zmenší obvod pasu.

Až 80 % úspěchu v oblasti vzhledu tvoří strava. Bez pohybu se samozřejmě neobejdete a stále platí stará známá rovnice, že pokud chcete zhubnout, musí být váš příjem menší než výdej. Nicméně k udržení plochého břicha můžeme přispět tím, že se budeme stravovat vyváženě a nebudeme se zbytečně nadýmat, což ho opticky ještě zvětšuje.

Ryby (treska, makrela, losos)
Jsou lehce stravitelné a obsahují velké množství minerálních látek. Mluvíme o rybách, kterých na Slovensku jíme ve srovnání s jinými zeměmi stále méně. Jsou zdrojem vitaminu D, který je ve spojení s vápníkem velmi důležitý pro naše kosti. Jsou bohatým zdrojem omega-3 kyselin, draslíku, železa a dalších důležitých látek.

Avokádo
Zdroj nenasycených mastných kyselin, vitaminů E, C a B, železa, draslíku a hořčíku. Avokádo jako zdravý tuk zasytí a zároveň nemá vysoký glykemický index, takže příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu. Je oblíbený zejména mezi vegetariány, protože může nahradit maso z hlediska obsahu tuku.

Listová zelenina
Zelená listová zelenina (rukola, špenát, hlávkový salát, listy pampelišky) je vynikajícím zdrojem antioxidantů. Chrání tělo před volnými radikály, před poškozením buněk. Obsahuje vitaminy A, C, E, K a minerály, jako je hořčík, vápník, železo a draslík.

Fenykl
Čerstvý fenykl se v horkých dnech často podává s rybami, s nimiž vytváří jedinečnou směs chutí. Je nejznámějším bojovníkem proti nadýmání a plynatosti. Zrychluje metabolismus, čistí ledviny a podporuje vyprazdňování. Obsahuje hodně vitaminu C, který z něj dělá antioxidant, a také draslík. Pomáhá redukovat akné a kožní maz, což oceníte zejména v létě.

Quinoa
Nízký glykemický index, vysoký zdroj bílkovin a přítomnost všech 9 esenciálních aminokyselin. Má 2x více železa než pšenice a obsahuje také mangan, hořčík, vápník nebo vitaminy A, B, C, E. Působí jako probiotikum, přispívá ke správnému trávení a zabraňuje nadýmání.

Meloun
Meloun poskytuje tělu hydrataci a obsahuje velké množství vody. Má tedy nízký obsah kalorií, ale vysoký obsah vitamínů a minerálů – za zmínku stojí vitamíny B, C, A, K, železo, vápník, draslík, sodík, hořčík a mangan. Napomáhá trávení, takže vás nenadýmá. Je také prospěšný pro krásu pleti a vlasů.

zdroj: feminity.sk, Titulní fotka ilustrační: Pixabay/Tumisu