Pravnučka britského policisty, který se podílel na pátrání po Jacku Rozparovači, tvrdí, že zná totožnost sériového vraha

Vrahem, který koncem 19. století sužoval východní Londýn, by údajně mohl být výrobce doutníků, epileptik a alkoholik Hyams Hyams.

Policejní dobrovolnice Sarah Bax Hortonová píše, že Hyams žil v této části Londýna a že jako výrobce doutníků uměl používat nůž. Hyamsův život byl navíc poznamenán alkoholismem, epilepsií a záchvaty paranoie. Jak uvedl britský deník Telegraph, napadl svou ženu a matku sekáčkem na maso.

Horton byl nicméně přesvědčen, že Hyams by mohl být záhadným sériovým vrahem, zejména na základě jeho lékařských záznamů, které uvádějí jeho „charakteristické fyzické rysy“.

Svědci totiž popisovali muže přezdívaného Jack Rozparovač jako muže se zvláštní chůzí a ztuhlou rukou. A Hyamsovy lékařské záznamy podle Hortona uvádějí, že tehdy pětatřicetiletý muž utrpěl zranění levé ruky, kvůli kterému ji nemohl „ohnout ani natáhnout“. Hyams měl navíc zvláštní chůzi, která byla pravděpodobně vedlejším účinkem poškození mozku v důsledku epilepsie.

Série vražd ve východním Londýně ustala koncem roku 1888 – přibližně v době, kdy policie zatkla Hyamse jako „potulného blázna“. Od následujícího roku byl v blázinci Colney Hatch v severním Londýně.

zdroj: Cas.sk, The Telegraph, Titulní obrázek: Pixabay.com/ Kincse_j