Překrásné Velikonoce u vás doma. Udělejte si radost!

Ano, víme to. Letošní svátky prostě nebudou takové, jako bychom je chtěli mít. I přesto víme, jak si je udělat krásné. Co udělá radost vám? Pojďte si vybrat.

Ať žijí květiny!

Je tady jaro a ať už bude venku počasí proměnlivé, jak se mu bude líbit, u vás doma to bude vonět. Zásobte se dobrou náladou a voňavým potěšením v podobě tulipánů nebo narcisů. Parádu udělají i jarní primulky. Po odkvětu ustřihněte listy a nechte narcisy vyschnout, na podzim si zasadíte jejich cibulky před dům.

Pozvěte si domů voňavé narcisy.
Fotka od Jill Wellington z Pixabay.

Věnec na stůl nebo dveře

Máte rádi, když se váš domov během roku proměňuje a odráží roční období? V tom případě pro vás bude příprava na Velikonoce skutečně příjemnou záležitostí. Vytvořte si z několika dostupných přírodnin a skořápek od vajec velikonoční věnec, se kterým následně ozdobíte vchodové dveře nebo jídelní stůl. Proč si nedopřát pastvu pro oči. Vytvořte si originální výtvarný projekt.

Vytvořtte si vlastní dekoraci. 
Fotka od Karin Herzog z Pixabay.
Vytvořtte si vlastní dekoraci.
Fotka od Karin Herzog z Pixabay.

Zkuste namalovat vajíčko

Znáte starou techniku, kterou používali naši předkové? Zkuste si vyrobit své vlastní malované vajíčko. Možností je spousta – můžete vejce obarvit v cibulové vodě, vyškrabat na něj obrázek, nebo si jej ozdobit pomocí roztaveného vosku.

Velikonoční kraslice. 
Fotka od anncapictures z Pixabay.
Velikonoční kraslice.
Fotka od anncapictures z Pixabay.

Dopřejte si klidný večer při svíčce

Velikonoce jsou křesťanský svátek. Pokud patříte mezi duchovně založené osoby, popřemýšlejte nad tím, jaký má tento svátek smysl v dnešní době. Klidně prozkoumejte Bibli a podívejte se, zda je tam něco, co vám dodnes dává odpovědi na vaše otázky.

Že vám víra nic neříká? Co byste řekli tomu udělat si pohodový večer a porozmýšlet nad tím, co byste mohli ve svém životě změnit k lepšímu. Velikonoce jsou svátky jara a nového začátku. Dopřejte si chvíli jen pro sebe.

Vytvořte si doma krásnou velikonoční atmosféru a věnujte se činnostem, které vám dělají radost.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: Getty Images