Pupík je přitažlivý? Co odhalila studie o preferencích žen, které jdou na rande?

I když by se to z obálek časopisů zdálo naprosto neuvěřitelné, tak ženy opravdu nevyhledávají krasavce a svalovce. Co ukázala nová studie?

Pupík nevadí

Až 75 procent nezadaných žen v průzkumu uvedlo, že jsou přímo fanynkami pupíku. Tedy mužského těla, které není příliš vytesané. Právě nedokonalost je tím, co ženy vyhledávají nejvíce.

Ken může zůstat doma

Toto zjištění je naprosto překvapivé, protože tak velký podíl nikdo nečekal. V průzkumu pouze 15 procent dotázaných žen uvedlo, že dávají přednost vytvarovaným postavám a ideálním mírám, jaké známe z pohádky o Barbie a Kenovi. Jak se zdá, muži mohou s klidem odložit činky, protože ženám na jejich svalech až tak nesejde.

Takový taťka

I celebrity, jako je Leonardo DiCaprio, nebo třeba Zac Efron, jsou v posledních letech považovány za majitele „taťkovského“ těla. Oni samozřejmě o fanynky nouzi nemají, ale zřejmě se nemusí obávat ani další majitelé ne příliš vyrýsovaného těla. „Taťkovské“ tělo totiž přitahuje až 45 procent žen.

Jde o to, co je uvnitř

A na co tedy ženy před odchodem na první rande zaměřují největší pozornost? Podle průzkumu více než 20 procent respondentek uvedlo, že nejvíce je na protějšku zajímá výhradně jejich osobnost. Jak je vidět, některé dámy nedbají vzhledu vůbec. Místo toho se soustředí na to, co muž skrývá uvnitř, jaký je.

Podle studie je důležité to, jak se muž chová. 
Fotka od aliceabc0 z Pixabay.
Podle studie je důležité to, jak se muž chová.
Fotka od aliceabc0 z Pixabay.

Pořádně velký vzorek

Pokud si myslíte, že je tento průzkum nějakou pouliční akcí na maloměstě, tak se pořádně mýlíte. Výsledky pocházejí z průzkumu společnosti Dating.com, která stojí za mnoha online seznamkami.

Svět je ještě v pořádku

„Filmy a televizní pořady mají tendenci propagovat typy těla Barbie a Kena, což lidem dává představu, že pro nalezení shody musí vypadat podobně. Jsme rádi, že můžeme potvrdit, že skutečný svět ve skutečnosti nefunguje,“ uvedli autoři studie.

Fit a tvarovaná těla tak dokáží upoutat pozornost. Ve vztahu ale pro ženy nehrají zřejmě tak velkou roli, jak se předpokládalo.

Zdroj: independent.co.uk. Náhledová fotografie: Getty Images