Ženská revoluce v oblékání. Bradavky všude, kam se podíváš

Všechno se zmenšuje, zprůhledňuje a zviditelňuje. Dámská revoluce v oblékání přinesla zajímavé poznatky. Dnes už není pouze manžel nebo milenec obeznámen s kvalitou a velikostí bradavek, ale v podstatě i širší veřejnost. A polovičky těchto dam jsou s tím fatálně smířeny. Ostatně co jim zbývá, protože být označen za šovinistu je to samé, jako být vyhozen z rozjeté party.

Denně se objevují „celebrity“ s tím, že zase ukázaly o kousek víc. Že zase podnítily mužský chtíč a získaly body v mainstreamových a nemainstreamových médiích. Nebo i v jiných masově populárních prostředcích popularity. Pokud dříve bylo tajemství těla ženy skrýváno, muži museli na odhalení čekat, dlouhodobě útočit a poté se chvíli radovat, pak dnes je to zcela naopak. Pokud chcete sbalit kočku z Instagramu, TikToku nebo jiné sítě, hned víte, na čem jste. Tedy nemusíte odhalovat, co je již odhaleno.

Pravdou je, že dobývání žen a intimita, kterou vyvolení muži získali, byla velmi cenná. Platila se mnohdy doživotním slibem manželství nebo kupou dětí. Navíc bylo třeba pořizovat objemné a látkami vyplněné šaty. Dnes se ženská hruď začíná podobat té mužské. Muži mají také bradavky a jejich odhalování jim nikdy nepřekáželo. Ženy maximálně pozorovaly jejich hrudní svalstvo nebo hormonální výkonnost podle ochlupení. Teď se však stala hruď žen podobně veřejnou záležitostí jako ta pánská.

Jestliže v minulém století, které je nenávratně se svojí bradavkovou morálkou pryč, bylo často nemožné ani v časopise Playboy zahlédnout zcela obnažené bradavky (než časopis najel na vlnu nudismu), pak dnes je tomu naopak u prodejců prádla, šatů a všemožné reklamy. Módní přehlídky se konají s tím, že šaty netvoří oblečení, ale rafinované svlečení. Není jisté, že modely šatů obdivují muži pro jejich kreativitu nebo exkluzivitu, ale proto, že si zašli na strip show.

A tak po revoluci komunistické, sametové a dalších převratů v demokratických zemích zde máme i revoluci bradavkovou. Věřím, že muži i ženy se k tomu vyjadřují a zatímco muži zatím byli ušetřeni hodnocení svojí polonahosti z tohoto hlediska, podivně sexuální společnost jistě brzy najde také k tomuto fenoménu správný přístup. Tedy objektivní zhodnocení podle uměleckých nebo vědeckých kritérií.

zdroj: Jan Mareš – Topstories.cz, Reasearchgate.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Victoria_Watercolor