5 potravin, které vyhazujete příliš brzy: Číslo 4 můžete jíst i po 10 letech!

Vejce

Mnoho lidí má před vejci respekt, ale neřiďte se jen datem spotřeby. Pokud je uložíte do chladničky, zůstanou nevařená vejce čerstvá ještě tři týdny po tomto datu. Vejce vydrží i poté, co byla uvařena. Pokud dáte vařené vejce do lednice, bude se dát jíst ještě týden.

Citrusové

Silná slupka pomerančů, grapefruitů a citronů je chrání před zkažením až šest týdnů. Ani plíseň však neznamená, že citrusy musíte okamžitě vyhodit do koše. Stačí oloupat slupku a zkontrolovat dužinu. Pokud do ní plíseň nepronikla, můžete citrusy stále jíst.

Masné výrobky

Vakuově balené masné výrobky vydrží neotevřené dva až tři týdny po zakoupení. Vakuové sáčky chrání masné výrobky před kyslíkem a zabraňují množení bakterií. Po otevření sáčku snězte obsah do tří až pěti dnů.

Těstoviny

Těstoviny nebo špagety se prakticky nedají zkazit. Skladujte je ve vzduchotěsné nádobě a nemusíte se obávat, že je budete vařit i po deseti letech. Mohou sice trochu ztratit chuť, ale to nehrozí.

Ocet

Ocet je skvělým pomocníkem v domácnosti. Kromě ke konzumaci ho mnoho lidí používá jako čisticí prostředek. K oběma účelům je vhodný i po uplynutí doby použitelnosti. Kvalita i účinky zůstávají zachovány. Jeho vysoká kyselost působí jako přírodní konzervant. Zabraňuje tak růstu choroboplodných zárodků, takže vydrží neomezeně dlouho. U některých odrůd může časem dojít ke změně barvy nebo zákalu, což však nemá vliv na chuť ani kvalitu.

zdroj: pluska, Titulní obrázek: Pixabay.com/monicore