Skutečná jména celebrit, které vyměnily za pseudonym. Skutečné jméno Lady Gaga je…

Mezinárodní celebrity si dávají pseudonymy z různých důvodů. Některé to dělají, aby se posunuly výše na kariérním žebříčku, jiné proto, že se jim nelíbí jejich iniciály, které dostaly při narození.

Protože je to ve světě showbyznysu běžná praxe, nabízíme vám několik nejzajímavějších příkladů toho, jak se mnozí slavní herci skutečně jmenují.

Lady Gaga – Stephanie Joanne Angelina Germanotta

Málokdo zná pravé jméno této popové divy. Je zřejmé, že představit se na pódiu pod tímto celým jménem by bylo složitější. Lady Gaga se vyslovuje mnohem snadněji – její umělecké jméno bylo inspirováno písní Radio Ga Ga od legendární skupiny Queen.

Tina Turnerová – Annie Mae Bullocková

Umělecký pseudonym vymyslel její bývalý manžel a producent Ike Turner. Přesvědčil ji, že její skutečné jméno a příjmení zní obyčejně a nedokáže zaujmout publikum. Zpěvačka nakonec souhlasila a rozhodně nelituje. Změna iniciál jí v kariéře nesmírně prospěla.

Olivia Wilde – Olivia Jane Cockburn

Mnoho příbuzných herečky jsou spisovatelé, kteří pracují pod pseudonymy. Právě oni inspirovali mladou Olivii, aby si během školních let změnila příjmení. Protože byla velkou obdivovatelkou díla Oscara Wildea, nad pseudonymem dlouho nepřemýšlela a slavné příjmení dramatika si s radostí vypůjčila.

Elton John – Reginald Kenneth Dwight

V roce 1968 byla budoucí legenda požádána, aby natočila desku, ale s jednou podmínkou. Vydavatel Dick James hudebníkovi řekl, že bude muset přijmout umělcovo jméno. Na vině bylo zpěvákovo komplikované jméno. Křestní jméno si tedy vypůjčil od jazzového hudebníka Eltona Deana a příjmení od bluesového interpreta Long Johna Baldryho.

Winona Ryder – Winona Laura Horowitzová

Nechuť k příjmením přiměla Winonu, aby si dala umělecké jméno. Stalo se tak na samém počátku její kariéry, když jí bylo pouhých 13 let. Volba padla na jméno Ryder, které patří zpěvákovi Mitchi Ryderovi, podle hereččiných slov ho její otec velmi rád poslouchal.

zdroj: mysmezeny.sk, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Larry Richman – Press Conference, „Frankenweenie“ World Premiere