Zkušený lovec Nessie Steve Feltham: „Myslel jsem, že lov Nessie bude jednodušší“

Zkušený lovec Nessie strávil více než 3 desetiletí prohledáváním vod jezera Loch Ness a hledáním známek jeho nepolapitelného monstra.Pro většinu lidí, kteří hledají známky nepolapitelného Lochnesského monstra, je to množství pohledu přes vodu v naději, že zachytí krátký pohled na temný tvar mizející v šeru.

Pro Steva Felthama se však hledání tohoto stvoření stalo celoživotní posedlostí.

Feltham, původem z Dorsetu, začal hledat nejslavnější jezerní příšeru na světě v roce 1991 poté, co byl fascinován možností jeho existence.

Poté, co se vzdal svého domu, práce a své přítelkyně, aby se soustředil na nalezení nepolapitelné bestie, nyní žije v mobilním domě, který je trvale zaparkován na břehu jezera v Dores.

Od té doby se živí prodejem miniaturních modelů monstra turistům.

Zatímco jeho vášeň pro hledání nikdy nezakolísala, nedávno přiznal, že si myslel, že po prvním spatření stvoření bude lov o něco jednodušší, než byl.

„Zahlédl jsem něco jako torpédo letící vodou,“ řekl rozhlasové stanici BBC.

„Myslel jsem si, že tato práce bude jednodušší, protože jsem měl pozorování v prvním roce a myslel jsem si, že to nebude dlouho trvat, než přijde druhé pozorování.“

„A tam jsem se zastavil, v tu chvíli, stále čekám na ten druhý záblesk něčeho nevysvětlitelného. Protože jsem tady na plný úvazek, mluvím se stovkami lidí, kteří hlásí něco, co nemůžeme identifikovat.“

zdroj: Unexplainde Mysteries, BBC, Titulní obrázek: Pixabay.com/gmoyer