Snídaně celebrit? Vejce jsou nejoblíbenější. Příprava podle Marilyn Monroe, Gordona Ramseyho či fotbalových reprezentantů

Ať už se jedná o módní výstřelek, nebo ne, v mnoha případech je láska mnoha celebrit k vajíčkům a s nimi spojeným způsobům jejich přípravy docela zajímavá.

Marilyn Monroe prý snídala syrová vejce v mléce. Herečka Greta Garbo přísahala na syrová vejce v pomerančovém džusu. Nedá se říct, co je horší, ale aby zhubli, nezastavili se někteří lidé před ničím ani před desítkami let.

I dnes má vejce stále mnoho příznivců, i když spíše z kulinářských důvodů. Dokonce i pro krále Karla III. prý bylo dobrým zvykem nabízet svým hostům vejce natvrdo. Pokud máte rádi vejce, můžete se zde inspirovat nebo zdokonalit svůj vlastní způsob.

Fotka od timolina z Freepik

Jasná volba

Důvody oblíbenosti vajec jsou pochopitelné: Jsou sytá, poskytují cenné bílkoviny – mimochodem, ve žloutku je jich na 100 gramů ještě více než v bílku – a obsahuje tolik vitaminů a minerálních látek, že může obzvláště dobře doplňovat nebo pokrývat výživové potřeby vegetariánů.

Od míchaných až po smažená vejce – nejen každá rodina, ale také téměř každá celebrita a slavný kuchař má svůj vlastní způsob přípravy této oblíbené snídaně:

Velmi profesionální

Britský šéfkuchař Gordon Ramsay prý míchaná vajíčka připravuje obzvlášť nadýchaná. Ta spočívá v tom, že se vejce 30 sekund zahřívají na pánvi s máslem, pak se za stálého míchání na deset sekund odstaví z ohně a znovu se zahřívají. Tento postup se opakuje po dobu tří minut.

Bez příkras

Královna country Dolly Partonová přidává do míchaných vajec jen pár kapek ledové vody, což dodá vejcím vzdušnou konzistenci.

Posilovač metabolismu

Britská zpěvačka Rita Ora má ráda poměrně jednoduchou, ale účinnou metodu a každý den snídá vajíčka s lososem.

Od sázených vajec po míchaná vejce: Vejce k snídani milují i ​​topmodelky i fotbalisté

Vejce jsou oblíbená i u modelek. Gisele Bündchen si ráda dopřává brunch s vejci a avokádem. Česká topmodelka Karolína Kurková zase začíná ráno dvěma vařenými vejci. 

Americká modelka Chrissy Teigen, která také vydala vlastní kuchařku, je o něco ambicióznější: svá míchaná vajíčka vaří se solí, pepřem a smetanou na másle po dobu 20 až 30 minut při velmi nízké teplotě. S radostí podává s pár bylinkami a trochou slaniny. Volitelně je toast s avokádem, šunkou, rajčaty a sázeným vejcem.

Vejce jsou také známá jako sportovní výživa, a proto Anton Schmaus, šéfkuchař německého národního fotbalového týmu, podával fotbalistům posilující snídani v podobě vajec Benedikt, pošírovaných vajec. Pro přípravu preferuje variantu receptu s avokádem a holandskou omáčkou z olivového oleje.

Připravte si Benedikta jako reprezentanti

Na vejce Benedikt rozklepněte vejce jedno po druhém do misky a poté je opatrně vložte do mírně vroucí osolené vody s trochou octa. Pak se lžící ve vodním víru zamíchá bílek kolem žloutku. Vejce vařte dvě až tři minuty a vyjměte děrovanou lžící. Nechte okapat a osolte.

I když chuťové preference hvězd mají někdy zvláštní podobu: vše, co chutná, je dovoleno.

Zdroj: merkur.de. Náhledová fotografie: Fotka od -Rita-👩‍🍳 und 📷 mit ❤ z Pixabay