Život teenagerů v devadesátých letech. Bravo, plakáty na zdi a walkmany. Byla to lepší doba?

Devadesátá léta se nyní skloňují ve všech pádech. To, co bylo tehdy cool, se dnes vrací do módy. Ať už se nám to líbí nebo ne, některé návraty z devadesátých let už téměř nelze sehnat.

V devadesátých letech vládl časopisům pro teenagery především legendární Bravo. V době, kdy byl internet ještě v plenkách, teenageři hltali veškerý obsah tohoto tištěného časopisu. A to nejen články a rozhovory, které se týkaly především jejich hudby, seriálů nebo filmových idolů.

Velmi oblíbené byly také fotopříběhy na pokračování a zejména kultovní rubrika Láska, sex a něha, v níž se dospívající ptali na rady, na které jim obvykle odpovídal znalý sexuolog nebo sexuoložka. Pokud jste si jako teenageři kupovali Bravo, kdo z vás vždycky nejdřív přelétl na tuhle rubriku?

Takové Bravo a další časopisy si teenageři kupovali i z jiného důvodu. A to kvůli prostřední dvoustraně, na které byly plakáty jejich vysněných idolů. Tyto plakáty, které byly také na pokračování, skončily kde jinde než nalepené na stěnách jejich pokojů.

Plakáty idolů byly v devadesátých letech prostě trendy. Snad každý teenager měl tehdy nad postelí vylepené například Backstreet Boys, Kelly Family, Hanson, Take That, Spice Girls nebo Lunetic. Mohli být mnohem blíž svým idolům, do kterých byli často platonicky zamilovaní.

zdroj: TheSun.co.uk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Ratfink1973