Těchto 6 věcí nikdy nedělejte svému psovi, jako například ho nepřekrmovat

1. Nenechávejte psa samotného v autě

Nejen, že se vystavujete nebezpečí, že vám vašeho mazlíčka někdo ukradne, ale také jej vystavujete obrovskému nebezpečí v podobě příliš vysokých nebo naopak nízkých teplot. Horko bude v autě i v případě, že necháte okénka pootevřená.

2. Nepřekrmovat

Obzvláště pejsci žijící v bytech mají často potíže s nadváhou. Určitě nechcete, aby měl váš mazlíček zdravotní potíže způsobené obezitou. Nepřekrmujte.

3. Pečujte o zuby

Majitelé psů často zapomínají na péči o zuby svých čtyřnohých přátel. Vznikají tak nebezpečné infekce, které nejsou nijak léčeny. Pokaždé, když jedete k veterináři, ujistěte se, zda zkontroluje i zuby.

4. Pozor na špatný obojek

Některá psí plemena potřebují obojek, pro jiná je vhodnější postroj. Zeptejte se svého veterináře co je pro vašeho psa vhodnější.

5. Nedělte se s ním o své jídlo

Nedávejte svému psovi jídla, která chutnají vám. Mnohdy mu můžete způsobit zdravotní potíže. Někdy jej dokonce ohrozíte na životě. Psí granule představují vyváženou psí stravu, která psovi prospívá a nijak mu neublíží.

6. Netrestejte svého psa

Váš čtyřnohý miláček je osobnost, stejně jako vy. A podobně jako vy i on udělá občas chybu. Umíte si představit, že by vás někdo zbil nebo plácnul novinami pokaždé, kdy se vám něco nepovede? Neničte krásné pouto, které mezi sebou máte.

zdroj: www.davidwolfe.com. Náhledový obrázek: Pixabay.com/rmgaylord0