Tipy, jak během karantény získat motivaci a vyhnout se depresi

Nebojte se čas, po který jsme nyní nuceni zůstat více času doma, naplánovat užitečně. Klidně si vytvořte seznam aktivit, které chcete stihnout. Co budeme odškrtávat?

Naučte se něco nového

Vždycky jste si přáli to zkusit, ale nikdy jste na to neměli čas. Nyní jej máme všichni a můžeme se pustit do celé řady aktivit. Budete tvořit svá originální umělecká díla pomocí vodových nebo akrylových barev, dáte se na malbu pastely, naučíte se pomocí Skype lekcí cizí jazyk, nebo si třeba na internetu najdete svého osobního učitele hudby a konečně se zlepšíte ve hře na flétnu nebo klavír? Je jen na vás, do čeho se pustíte. Chyťte příležitost za pačesy!

Staré věci musí pryč

Abyste měli dostatek životní motivace, je lepší se dívat dopředu. Na nic vám nebudou staré fotky a předměty z cest, když se kvůli nim nyní cítíte plačtivě a přemáhá vás letargie. S láskou vše uložte do kartonových krabic a dopřejte si velký úklid. Vzduch se pročistí a bude prostor pro vytváření něčeho nového.

Uložte staré věci do krabic a dopřejte vašemu bytu, aby prokouknul. 
Fotka od Jean van der Meulen z Pixabay.
Uložte staré věci do krabic a dovolte vašemu bytu, aby prokouknul.
Fotka od Jean van der Meulen z Pixabay.

Inspirace? Ano!

Projděte knihy nebo internet a zjistěte, kteří lidé se i přes nepřízeň osudu dokázali stát lepšími. Kdo to nevzdal i přes to, že to bylo těžké? Vyhledejte si příběhy inspirativních osobností a řiďte se jejich příkladem. Tento postup vám pomůže v době, kdy budete ztrácet naději. Klidně se podívejte také na obyčejné lidské příběhy, které natáčí Dhar Mann. Nedovolte si řídit se špatnými příklady lidí, kteří svou situaci nezvládli. Staňte se lepšími a inspirujte své okolí.

V současné situaci také nezapomeňte na přísun legrace. Pusťte si oblíbený komediální seriál, vyhledejte nový obsah na internetu. Smích léčí a je to pravda!

Zdroj: www.buzzfeed.com. Náhledový obrázek: getty images