Lockdown? Hoďte se do formy pomocí tance. Doma a zadarmo. Jak na to šel Anthony Hopkins?

Hoďte se do formy tancem.

Tanec máme všichni v krvi, ať jsme v kterékoliv části světa. Je jedno, kolik vám je roků. Pusťte si svou oblíbenou hudbu a hýbejte se!

Když se nikam nemůže

Celý svět si prožil nepříjemnou karanténu, lockdown, zákazy. A mnoho lidí napadlo, že místo depkaření se raději zaměří na radost. Co třeba radost z pohybu? To by šlo, viďte? Při tanci spálíte spoustu kalorií, posílíte své srdce, plíce a svaly. Tanec je skvělá forma, jak si procvičit mozek a koordinaci pohybů. Opakováním stejné choreografie se stanete mistry světa v bystrém myšlení a o stárnutí nebo špatné hybnosti končetin necháte mluvit ty, co pro sebe nic nedělají.

Síla internetu

Těžko se dnes budete vydávat do fitka, abyste si dali jumping nebo zumbu. To ale neznamená, že se choreografii nemůžete naučit doma! Co byste řekli tomu, kdyby se vaše oblíbená píseň proměnila v radost? Třeba na YouTube si vyhledejte píseň, kterou milujete. Postavte se k zrcadlu a… zbytek je na vás! Nedržte se žádných pravidel, užijte si chvíli pro sebe. A pokud vás zrovna nic nenapadá, mrkněte se třeba na internet, kam zadáte „dance workout“ nebo „choreography“.

Taneční výzvy bez rozdílu věku

Myslíte si, že nemáte figuru nebo věk na podobné legrace? Ani náhodou! Vezměte si příklad z Anthony Hopkinse. Ten s grácií a smyslem pro humor zvládnul nejen karanténu, ale také internetové výzvy, které kolem letěly. Zatancoval si třeba na hit hiphopera Drakea. Před nedávnem zase zveřejnil na svém TikTokovém účtu video, ve kterém se opět vlní v rytmu hudby. Jo, a je mu 82 roků. Je jen na vás, jaký bude váš dnešní den.

Na jakou hudbu si dnes svou chvilku pohybu užijete vy?

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: No-longer-here z Pixabay.