Turistka na dovolené v Turecku si nevěděla rady, a tak použila důmyslný trik: Znáte ho?

Britská turistka popsala ve svém videu na TikToku „nejlepší cestovní hack“, který použila v restauraci v Turecku.

Britka ve svém nyní již virálním klipu dokumentuje zážitek z restaurace během nedávné dovolené v Turecku. Jídelní lístky byly pouze v místním jazyce a nikdo z personálu nemluvil anglicky. Dívku to však nijak nevyvedlo z míry. „Stáhla jsem si aplikaci a teprve pak jsem uviděla malou funkci se symbolem fotoaparátu. Klikla jsem na něj a vzápětí se mi v telefonu objevil přeložený obrázek jídelního lístku,“ vysvětluje. „Doslova vše přeloží během několika sekund. Jak je to možné? Z této funkce jsem nadšená,“ dodala slečna Nguyenová.

@itsgnochgnoch how has it taken me 26 YEARS?!?!? #travelhack #translator ♬ original sound – GNOCHGNOCH

Poté se zeptala uživatelů, zda o této funkci vědí. Mnozí psali, že o něčem takovém neměli tušení. „Neboj se, nejste jediná, kdo o tom nevěděl. Děkuji vám za natočení tohoto videa,“ napsal jeden z nich. Jiní si však pochvalovali, že to pro ně není žádná novinka. „Je mi 71 let a používám to už nejméně osm let,“ stálo v dalším komentáři.

Někteří uživatelé byli skeptičtí, zda to opravdu funguje, ale další je ujistili, že funkce opravdu existuje a je plně funkční. „Nedávno jsem se vrátil ze Španělska. Použil jsem službu kamery Translate Apps. Ano. Funguje to!“ Jiní poznamenali, že tato funkce je sice užitečná, ale ne vždy přesná.

Zdroje: TikTok/GNOCHGNOCH, Topky.sk, Titulní fotografie: Pixabay/18007684