Taška plná lidských lebek nalezená v řece. Šokovaný rybář si myslel, že po objevu najde klid, ale bylo to mnohem horší

Nizozemský rybář našel v řece Spui poblíž Zuidlandu tašku plnou lidských lebek. Stalo se to na konci ledna poté, co již předtím zavolal policii, protože o dva dny dříve našel v řece prvních několik kusů lebek. Policejní mluvčí uvedl, že nález 10 až 15 exemplářů se nezdá být důkazem trestného činu.

Podle NL Times plul Erik Sagan na své kánoi a rybařil poblíž města Zuidland v Jižním Holandsku, když si vedle své nohy všiml něčeho, co vypadalo jako lebka. „Říkal jsem si: je to skutečné, nebo ne? Byl u toho pytel, takže jsem tušil to nejhorší. A ano, bylo tam víc lebek a spodních čelistí,“ řekl pro místní televizi RTV Rijnmond. Zavolal policii, která přijela lebky vyzvednout z důvodu vyšetřování.

O dva dny později se Sagan opět vrátil na vodu najít trochu klidu. „Chtěl jsem se zbavit strachu, který se mi honil hlavou,“ popsal svůj plán. Měl ale smůlu, protože našel další pytel lebek a znovu musel volat policii.

Forenzní tým kriminalistů nálezci později oznámil, že lebky vypadaly staré, a našly se na nich zbytky lepidla. „Takže („pachatelem“) byl asi hobík-sběratel. Je to opravdu zvláštní koníček,“ podivil se Sagan. „Z nějakého důvodu se toho ten člověk zjevně chtěl zbavit.“

Zdroj: Twitter

Policie následující den potvrdila, že lidské lebky nalezené ve vodě jsou příliš staré na to, aby je bylo možné identifikovat. Výzkum holandského forenzního institutu ukazuje, že tyto kosterní pozůstatky jsou staré více než sto let. „Bohužel testování DNA již není možné,“ uvedla policie.

Zdroj: https://nltimes.nl. Náhledová fotografie: wirestock z Freepik