Už žádné liščí oči. Nejvíce trendy očním make-upem pro podzim 2022 jsou oči sirén!

Módní oční make-up pro podzim 2022 je ve stylu…mořské panny. Připomíná hit liščích očí, který už dva roky láme rekordy oblíbenosti, ale jedním detailem se od nich liší.

Módní oční make-up 2022 ve stylu sirénových očí neuvěřitelně prodlužuje oči a opticky je zvětšuje. To je zvláště dobrá volba pro ty, kteří mají povislé oční víčko, a také pro ty z vás, kteří neradi používají oční stíny. 

Jak vypadá oční make-up pro rok 2022?

Líčení liščích očí mělo připomínat lišku a nyní lámou rekordy oblíbenosti sirénové oči, tedy líčení podobné očím sirén neboli mořských pann.

Sirény jsou bytosti antické mytologie, kouzelné pěvkyně, které svým neodolatelným vábivým zpěvem lákají námořníky ke svému ostrovu, kde jejich loď ztroskotá na útesech.

Takto namalované oči jsou více protáhlé a vzhled je ještě více sexy. Na rozdíl od liščích očí malujeme u sirénových očí i vnitřní koutek oka.

Liftingové nitky Belly a Kendall

Make-up sirénových očí je inspirován vzhledem modelek Belly Hadid nebo Kendall Jenner, které se rozhodly pro liftingové nitky kolem očí. Díky tomu je jejich pohled ještě tajemnější a po povislém víčku není ani stopy. Nemusíme se však rozhodovat pro takto invazivní ošetření – podobný efekt poskytne sirénový make-up očí. 

Jak na to?

– Stejně jako u liščích očí nakreslíme tenkou linku od vnějšího koutku oka nahoru, tím oko vykreslíme. Vyplatí se to udělat nejprve hnědým očním stínem a poté linku upravit černou oční linkou.

– Poté je nutné pomocí oční linky vyplnit linii řas na horním víčku. Linka by měla být hladká a tenká. 

– Nejdůležitějším bodem líčení očí sirény je linka ve vnitřním koutku oka. Nakreslíme ho podobně jako ve vnějším rohu, ale tentokrát směřujeme dolů. 

– Nezapomínáme ani na řasenku. Pokud chcete make-up ztmavit, můžete linii spodního víčka namalovat černou tužkou.

– Zbytek make-upu by měl být pokud možno neutrální – vyplatí se zvolit rozjasňující podkladovou bázi, jemnou tvářenku na tváře a obočí vyčesané pomocí mýdla směrem vzhůru.

Zdroj: https://wizaz.pl. Náhledová fotografie: Ivan Babydov z Pexels: Ilustrační foto velkého očního make-upu.