Tipy jak jednoduše zvládnout povánoční úklid

Vánoce jsou již minulostí a je na čase dát váš byt či dům zase do pořádku. Během vánoc se přináší do vašeho domova mnoho nových věcí, které jste dostali dárkem. Teď ale přichází chvíle, kdy je potřeba novým věcem ve vaší domácnosti nalézt jejich správné místo. Zároveň po odstranění vánočního stromku a dalších dekorací zůstává všudy přítomný nepořádek.

Zamyslete se, kde nejvíce v domácnosti fungujete 

V jaké části vašeho domu či bytu trávíte nejvíce času? Je to obývací pokoj, kuchyně? Zaměřte se na to, kde trávíte nejvíce času a podle toho postupujte od nejfrekventovanější místnosti až po tu nejméně. Tímto způsobem budete mít to nejdůležitější uklizené jako první.

Zaměřte se na kuchyň a toalety 

Kde se nejčastěji zdržujete během dne? Pravděpodobně v kuchyni a na toaletě. Proto si na nich dejte obzvlášť záležet. Zkuste začít úklidem po povrchu kuchyně a následně se pustě i do šuplíků a skříněk. Vědět, ve které skříňce naleznete ten správný typ kastrolu či najdete odšťavňovač na citrusy není vůbec od věci. Šetří vám to čas při vaření, ale nejen to! Zejména vám to odbourá velkou část stresu, který je s tímto věčným hledáním spojený. Vše ukliďte tak, aby každý hrnec, poklička nebo třeba naběračka měla své místo. Pro perfektní vyleštění nerezových povrchů ať už v kuchyni nebo na toaletě si přečtěte článek:

„Umíte vyčistit nerez bez šmouh? Zkušená hospodyně radí, jak na to“

Zapomeňte na skříně 

Jak už jsem výše zmínila, o Vánocích se vůbec nezabývejte uklízením skříněk, vestavěných polic a koupelnových skříněk. To nechte na novoroční úklid. Věřte nebo ne, ale návštěva vám opravdu nebude procházet skříň v ložnici. Zaměřte se na viditelné police s dekoracemi, stojan na CD/DVD a parapety.

A na závěr nezapomeňte, že i když všechno nestihnete podle svých představ, on se svět nezboří.

Zdroj: Natalie Heikenwälder, Náhledový obrázek: Gustavo Fring z Pexels