Velký trapas princezny Diany o prvních Vánocích s královskou rodinou: Charles ji ani slovem nevaroval!

Jaké byly první Vánoce princezny Diany u královské rodiny? Porušila nevědomky pravidla? Ukázalo se, že o prvním Štědrém dnu stráveném s princem Charlesem a celou jeho rodinou udělala Lady Di nepříjemný přešlap, o kterém si dodnes vyprávějí.

Pravidla královského protokolu, etiketa a tradice… Princezna Diana se zpočátku těžko orientovala v neznámém světě. Neuvědomila si, že pravidla britské královské rodiny platí i pro… dávání dárků. A jejich výběr je poměrně specifický. Princ Charles ale svou nevěstu před ničím nevaroval.

Co asi tak můžete darovat někomu, kdo má doslova…celé království?

Během prvních Vánoc strávených s královnou se Diana cítila velmi trapně. A k tomu tento lapsus… 25. prosince, po slavnostním jídle v Sandringham House, začalo předávání dárků. Docela neobvyklé. A zřejmě neobvyklou tradici iniciovala sama královna. Spočívá v tom, že si příslušníci britské monarchie dávají vtipné, ale zcela zbytečné dárky.

Princezna Diana na to nebyla připravena. Její dárek tyto požadavky nesplňoval. The Mirror napsal, že v roce 1981 dala princezna Diana princezně Anně kašmírový svetr. Což je po všech stránkách velmi milý dárek, ale kvůli zažité tradici hloupých dárků byl však přijat rozpačitě. Ještě trapnější bylo, že Anna dala Dianě na oplátku držák na toaletní papír.

V tomto ale stojíme za princeznou Di. Mladá dívka tráví své vůbec první Vánoce s nejslavnější nóbl rodinou na celém světě, tak co udělá? Koupí jim přece dárky hodné královské rodiny. Také, pokud byla celá ta věc s ‚vtipnými dárky‘ tak zřejmá, jak si všichni kromě Diany mysleli, proč ji na tuto pošetilou tradici princ Charles neupozornil?

Toto malé uklouznutí napravila Diana o rok později, když dala princezně Sarah Fergusonové protiskluzový koberec s leopardím vzorem!

Překvapivých darů si rozdali v paláci nespočet. Je pravda, že členové královské rodiny tuto tradici milují. A tak princ Charles jednou dostal kožený kryt na toaletu.

Královna zase dostala gumové kuře s pískadlem a vévodkyně Kate věnovala Harrymu figurku Grown Your Own Girlfriend (vypěstuj si svoji vlastní přítelkyni – pozn.).

Zdroje: honey.nine.com.au, viva.pl. Náhledová fotografie: Russ Quinlan / Wikimedia Commons