Kdo je lechtivý a dokáže se smát? Kdo je schopen vyvíjet péči o topící se lidi? A jaké zvířata adoptují opuštěné sirotky?
1. Včely mohou komunikovat prostřednictvím tance
Profesor Univerzity v Mnichově Karl von Frisch vysvětluje, jak spolu včely komunikují tancem. Pracovní včely spoléhají na svůj „vrtivý“ tanec, aby řekly ostatním včelám, kde se nachází nejlepší pyl.
2. Veverky si adoptují další veverky, pokud jsou opuštěné
Příroda ne vždy dodržuje tvrdé pravidlo o tom, že přežijí jen ti nejsilnější. Vědci zpozorovali veverky pečující o opuštěná mláďata. U dospělých veverek je však mnohem pravděpodobnější, že to udělají, pokud se jedná o pokrevně spřízněná mláďata nebo o mláďata, která byla součástí komunity.
3. Delfíni se někdy snaží zachránit lidi, kteří se topí
Existuje několik zpráv o tom, že delfíni navádějí lidi na hladinu nebo upozorňují ostatní lidi na nebezpečnou situaci. Je známo, že delfíni chrání plavce a surfaře před útoky žraloků. Profesorka Lori Marino, zooložka na Emory University, říká, že toto chování je pravděpodobně spojeno se skutečností, že delfíni jsou jedním z nejinteligentnějších zvířat na Zemi.

Fotka od Pexels z Pixabay.
4. Krysy a myši jsou ve skutečnosti lechtivé a smějí se
studie realizovaná Jaakem Pankseppem z Bowling Green University v Ohiu prokazuje, že krysy mají na sobě lechtivá místa. Když se dotknete šíje u mladé krysy, bude vydávat několik tónů pisklavých zvuků, tedy krysí ekvivalent smíchu.
5. Některé želvy mohou k dýchání použít i kloaku
Některé druhy želv mají specializovanou kloaku. Nevychází jí jen výkaly, moč a vejce, ale také tímto otvorem jsou schopny zachytávat kyslík. Například želva řeky Fitzroy prý tímto způsobem získává dokonce celé dvě třetiny kyslíku, když se ponoří pod vodu. O tomto jevu pojednává kniha od Jean Elizabeth Wardové s názvem Turtles Too.
Jak je vidět, stále toho o zvířatech víme málo.
Zdroj: stuff.co.nz. Náhledový obrázek: Gettyimages