Vítězství mu přineslo smrt! Brazilec si díky výhře v loterii přišel na 212 milionů. Kvůli penězům byl zavražděn

Pětapadesátiletý Brazilec Alves Dias vyhrál v loterii v roce 2020 47 milionů brazilských realů (212 milionů kč). Koupil si farmu a pomohl příteli s vážnou nemocí. Navzdory obrovskému jmění to byl muž s dobrým srdcem. Jeho pohádka však skončila tragicky. Skupina zločinců ho kvůli penězům unesla a zavraždila.

Alves Dias byl nalezen těžce zraněný na dálnici v Hortolândii, městě s 236 000 obyvateli ve státě São Paulo. Byl převezen do nemocnice, ale později na následky zranění zemřel. Kriminalisté zatkli dva podezřelé, ale další dva zůstávají na svobodě, uvedl deník El Pais.

Pětapadesátiletý Dias odešel z domu na procházku a už se nevrátil. Vrazi ho pronásledovali. Předtím ho dvacet hodin zadržovali a donutili ho převést na jejich účty asi 600 tisíc eur. To se jim nepodařilo, banka odmítla tuto částku převést.

Teprve nakonec se zločincům podařilo vybrat z Brazilcova účtu přes 4 tisíce eur, spokojeni nebyli. Diase zavraždili a pohodili na dálnici. Odtud ho záchranáři převezli do nemocnice. Veškerá snaha o jeho záchranu však byla marná.

Přestože se Alves Dias stal díky výhře v loterii milionářem, udržoval si skromný životní styl. Nadále žil se svou rodinou ve stejném domě v Hortolândii. Nedbal o svou bezpečnost a na procházky chodil v žabkách. Okolí o jeho bohatství vědělo, ale žádné změny si nevšimlo.

zdroj: El Pais, Titulní obrázek: Pixabay.com/Hermann