Zdravotní sestra v Izraeli Klaudia Lacho: Jedna žena byla znásilněna 58 muži. Přežila, ale uvnitř je vlastně mrtvá

Zdravotní sestru Klaudii Lacho vyzvedlo 7. října ráno auto a spolu s dalšími zdravotními sestrami z regionu ji odvezlo do práce jako každý jiný den. Před svůj dům vyšla v 6.18 hodin ráno.

Přiznává, že po 7. říjnu jí lidí v pásmu Gazy nemůže být líto. „Když jsem viděla video s dítětem, které spálili v peci, zničilo mě to.“

Devadesátiminutový rozhovor dvakrát přerušil zvuk specifického oznámení na jejím telefonu. „Slyšela jsi cvaknutí? To mi aplikace ukazuje, že je někde siréna. Právě teď létají rakety na nějaké místo v Izraeli,“ vysvětlila Klaudia Lacho. Rozhovor jsme nemuseli ukončit předčasně, rakety podle aplikace nemířily na město Ofakim, kde žije. Pokud by byly, měla by podle vládních nařízení 45 sekund na to, aby se přesunula do krytu.

O několik minut později, když se v Ofakimu rozezněly sirény a teroristé z Hamásu začali střílet do lidí na ulici, byla se svými kolegyněmi na cestě do Be’er Ševy. „V nemocnici leží žena, která byla znásilněna. Když jí dělali stěry, našli vzorky 58 mužů. Znásilnilo ji 58 mužů. Přežila, ale uvnitř je vlastně mrtvá,“ říká Klaudia Lacho o jedné z obětí teroristů ze 7. října.

Prvních několik dní po útoku se bála, že ji zastřelí. „Když jsem se dozvěděla, jaká zvěrstva se stala, myslela jsem si, že kdyby se útok opakoval, ať nás prostě zastřelí. Je nepředstavitelné, že se člověk dostane do stavu, kdy na něco takového myslí,“ říká Slovenka, která žije v Izraeli už 23 let.

Celý rozhovor na dennikn.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Engin_Akyurt