Volat instalatéra netřeba! Vyčistěte odpady pomocí přísad, které máte doma

Čistěte pravidelně odpady v domácnosti a nemusíte se obávat nepříjemných páchnoucích odpadů, ke kterým je nutno přivolávat instalatéra. Vyrobte si čističe z běžných produktů, které máte doma.

Domácí čističe

Přírodní produkty pro čištění odpadů jsou bezpečnější než toxické a dráždivé chemikálie z drogerie. Silné chemické sloučeniny sice čistí vaše odpady, ale v některých případech dokáží také poškodit celou instalaci. Navíc uvolňují do okolí nepříjemný štiplavý pach. Hydroxid sodný ani kyselinu sírovou potřebovat rozhodně nebudete, nachystejte si raději přírodní varianty, které zvládnete i doma.

Vždy si chraňte oči i kůži

Práce s odpady je vždy nepříjemná. Než se pustíte do toho, nasaďte si ochranné brýle a na ruce si navlékněte pevné úklidové rukavice. V odpadu se skrývá spousta bakterií a látek, které rozhodně nepotřebujete na povrchu svého těla. Nejprve pomocí háčku z ramínka na oblečení vyjměte všechny velké nečistoty. Tento proces vždy opakujte jednou za dva týdny.

Před úklidem si nasaďte ochranné brýle a pevné rukavice.
Fotka od Christine Sandu z Unsplash.
Před úklidem si nasaďte ochranné brýle a pevné rukavice.
Fotka od Christine Sandu z Unsplash.

Jdeme na to

Usazenou mastnotu a nepříjemný zápach často vyřešíte pomocí té nejjednodušší čisticí metody: Uvařte horkou vodu v konvici s smíchejte ji s prostředkem na nádobí. Z výšky několika centimetrů ji nalejte do odpadu. Když máte hotovo, je možno přistoupit k dalšímu kroku.

Nyní si nachystejte směs soli a sody. Smíchejte půl šálku sody se lžící kuchyňské soli. Vysypejte směs do odpadu. V malém hrnci si ohřejte 1 šálek octa téměř na bod varu. Vylejte jej do odpadu. Pozor, někdy se může stát, že bude směs prskat. Vždy si chraňte oči. Nechte působit alespoň čtvrt hodiny. Poté opět přelijte odpad vroucí vodou.

Není třeba volat instalatéra. S odpady si poradíte sami.

Zdroj: www. wellandgood.com. Náhledový obrázek: Gettyimages