Vyberte krásný náramek, který potěší srdce každé ženy

Diamantové náramky mohou být skvělým dárkem pro ženy pro každou příležitost. Jedná se o nenápadný šperk, který se dá nosit každodenně, ale i na speciální příležitosti. Jak vybrat oblíbené diamantové náramky a na co je dobré si dát pozor?

Tloušťka zápěstí

Na zápěstí běžné velikosti se náramky kupují snadno. Pokud obdarovaná má zápěstí spíše tenčí a křehčí, je možné zvolit i masivnější modely, které svým objemem kompenzují útlé zápěstí. Pro silnější zápěstí je lepší volit volnější druhy náramků, jako jsou například řetízkové. Určitě je ale dobré znát obvod zápěstí, anebo alespoň přibližně tušit. V klenotnictví se nabízí různé délky náramků, které se navíc dají v případě potřeby upravit.

Na každodenní nošení nebo za zábavou?

Některé náramky jsou vhodné na každodenní nošení. Hodí se třeba k formálnímu business outfitu, kostýmu a obleku, ale je třeba je dobře sladit také s hodinkami a dalšími doplňky, aby celkový outfit nepůsobil až příliš přeplácaně. Výraznější kousky se pak více hodí na zábavu nebo do společnosti.

Jak sladit náramek a hodinky?

Ideální je, pokud nosíte hodinky na jedné ruce a náramky na druhé. Oba doplňky se však dají i navrstvit, jen je třeba vědět, jak na to. Například k elegantním stříbrným hodinkám se mohou hodit drobné korálky z vybroušeného lávového kamene. Ke sportovním hodinkám pak můžete zkusit nakombinovat kožený „cuff“ náramek, který působí drsně a neohroženě.

Záleží na materiálu?

Materiál bychom měli volit podle stylu obdarovaného, ale také s ohledem na zdravotní působení. Některé kovy totiž mohou vyvolávat alergickou reakci. Pokud chcete mít jistotu, bývá nejlepší volbou zlato nebo chirurgická ocel. To samé platí také u jiných šperků. Pozor si dejte na náušnice, ale i třpytivé diamantové přívěsky. Pokud se objeví po nošení vyrážka, svědění nebo podobná reakce, je vždy lepší přestat je nosit.