Potíže s erekcí? Hledejte příčinu a řešte problémy systematicky

Problémy s erekcí jsou pro mnohé pány velmi citlivé téma, které rozhodně nechtějí s nikým diskutovat a raději potíže řeší sami nebo s pomocí rad na internetu. Mnohdy je ale takový postup velmi neefektivní, či dokonce nebezpečný. Zbavte se erektilní dysfunkce od příčiny.

Příčiny potíží

Obvyklými příčinami problémů bývá nemoc nebo poškození tkáně, případně jiné patologické změny. Obvykle potíže s erekcí trápí muže, kteří mají zároveň problémy s cévní soustavou jako takovou. Problémy se mohou vyskytnout i po úrazech anebo onemocněních nervové soustavy. Pokud se problémy objevily znenadání a jsou vážné, nikoliv jen občasné, je skutečně nezbytné nemlčet a situaci konzultovat s lékařem, jelikož může jít o průvodní projev mnohem závažnějšího onemocnění.

Nežádoucí účinky léků

Častokrát se přímo v příbalovém letáků dočtete, že nežádoucím účinkem může být právě porucha erekce. Je to typický průvodní jev při užívání beta-blokátorů, tedy léků na vysoký krevní tlak nebo srdeční arytmii. Potíže mohou způsobovat také léky na zvýšený cholesterol, antidepresiva a pilulky na úzkosti. Léky ale nevysazujte a poraďte se o možném řešení s lékařem.

Jaký máte životní styl?

Celkovému zdraví neprospívá rychlý a nevyvážený životní styl. Pokud k tomu přidáte nějaké další zlozvyky, zejména pak kouření, nadměrnou konzumaci alkoholu a nedostatek pohybu, je možné, že potíže s erekcí souvisí právě se špatným životním stylem. Na vině může být i nedostatečná fyzická kondice a psychická pohoda.

Léčba dysfunkce erekce

Jestliže vás opakující se potíže trápí déle než 6 měsíců, je na místě vyhledat lékaře. Krátkodobé problémy dovedou vyřešit také některé doplňky stravy, ale nevkládejte do nich veškeré své naděje. Řešit problémy s erekcí pomohou tabletky s obsahem l-argininu, který zlepšuje prokrvení penisu. Kromě toho můžete zkusit také kotvičník zemní, který podporuje normální hormonální aktivitu a správnou funkci pohlavních orgánů.